rosu prea devreme

17-08-2009
andolina
Nu este medic/terapeut
andolina
Buna seara ! iau de 3 luni anticonceptionale karissa si intotdeauna mi-a venit ciclul la o zi dupa terminarea pastilelor... insa acum mai am 2 pastile de luat si mi-a venit deja... e ceva in neregula sau e doar din cauza oboselii ?
3 comentarii
0
18-08-2009, ora 00:12
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O data se intampla, asta nu inseamna ca e vorba de vreo boala. Luati si celelalte 2 pilule ramase, apoi faceti pauza obisnuita. Daca se repeta, totusi, in urmatoarele 3 luni, este bine sa mergeti la doctorul dv.
0
18-08-2009, ora 10:13
andolina
Nu este medic/terapeut
andolina
Multumesc pentru raspuns !
0
02-09-2009, ora 11:02
manuch
Nu este medic/terapeut
manuch
Buna ziua! e prima luna de cand iau anticonceptionale (yaz), mai am de luat 5 pastile si deja sangerez usor de 2-3 zile ca si cum mi-ar fi venit menstruatia, desi inainte sa iau anticonceptionale aveam o menstruatie abundenta. intrebarea mea e urmatoarea: acesta este de fapt ciclul sau e doar un spotting?menstruatia imi va veni oare in timpul pastilelor placebo sau a venit direct peste pastilele active?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •