rugaminte

05-12-2013
dida cati
Nu este medic/terapeut
dida cati
Buna ziua,

Am facut un test Babes PAPANICOLAU cu rezultat frotiu clasa a doua inflamator hemoragic sistem Betherda (nu inteleg scrisul), dar am citeva nelamuriri: celule endocervicale frecvente, flora densa predominant cocica(daca se poate sa-mi spunti ce categorie de medicamente sa iau), celule pavimentoase frecvente, unele cu nuclei hipertrofiati, leucocite frecvente,.., hematii frecvente sau nuclei denudati hpertrofiati.Am doua operatii cezariana si un fibrom de 4 cm diam.Anul trecut am facutun chiuretaj biopsic fara probleme.Am avut ultima data ciclu luna trecuta dupa luni, cu singerare mare care s-a oprit dupa 9 zile.Mentionez ca am o problema cu colul uterin de la a doua cezariana cind mi s-a introdus pe el un furtun rigid pentru a drena infectia pe care am facut-o si de care am scapat cu Zinacef foarte greu.La recoltarea frotiului am singerat ptr. ca de atunci am colul rupt (constatarea unui medic).Va rog sa-mi spuneti ce ma sfatuiti sa fac.Multumesc anticipat.

Cu respect
1 comentarii
0
05-12-2013, ora 19:53
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara, faceti si un examen cultura flora totala din secretie vaginala. Numai asa puteti sa luati un tratament, dupa ce se va identifica daca aveti sau nu vreo bacterie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.