Ruptura fren

17-11-2017
Rares3223
Nu este medic/terapeut
Rares3223
Buna ziua, dupa cum sugereaza si titlul, in urma unui act sexual cu partenera mea, mi s-a rupt frenul.Problema mea este, pe langa cea evidenta, ca sangereaza foarte tare si nu pot sa o opresc. Tin sa precizez ca au trecut cateva ore bune de cand s-a consumat actul sexual si sangerarea inca persista ca si cum s-ar fi intamplat acum 2 minute, de asemenea precizez ca nu sunt virgin.
Trebuie sa ma duc la un doctor ? Sau se va opri sangerarea cu timpul?
4 comentarii
2
17-11-2017, ora 21:39
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună seara!
Ruptura frenului se produce atunci când se penetrează un vagin îngust sau prost lubrifiat.
În timpul penetrării sau în timpul mișcărilor de înainte și înapoi, acest fren se poate rupe, de multe ori cauzând sîngerări, ceea ce s-a întâmplat în cazul dumneavoastră.
Acest accident se tratează oprind sângerarea, urmată de dezinfectare și bandajare. În cazul în care accidentul devine recurent, este necesară operația.
E bine de consultat un medic pentru a decide clar ce aveți de făcut.
0
20-08-2020, ora 03:36
Alexandru181996
Nu este medic/terapeut
Alexandru181996
Buna ziua, de curând mi s-a rupt ata iar în 4 zile a trecut rana dar nu mai intra in erectie iar cand intra o face foarte greu, de ce se intampla asta si ce sfaturi imi puteți da, este mai mica ca de obicei tin sa menționez si imi fac griji...
1
20-08-2020, ora 13:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la un urolog pentru că are posibilitatea să facă investigații și vă poate ajuta.
0
25-08-2020, ora 10:56
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Discuta si cu un psihosexolog despre temerile tale Alexandru, inainte de a se accentua.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • „Ruperea aței” la băieți
  •