s-a gasit solutia pentru cancer?

29-03-2010
maria 90
Nu este medic/terapeut
maria 90
s-a gasit oare solutia pentru orice tip de cancer sau se va gasi?sau exista vreo metota pentru o viata mai lunga?
3 comentarii
0
29-03-2010, ora 23:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
DUMNEZEU, El este soluţia!!! Cu credinţă în Dumnezeu se poate vindeca absolut orice, credeţi-mă pe cuvânt de onoare. Medicul tratează, dar numai Dumnezeu vindecă.


Toate cele bune!
0
30-03-2010, ora 00:56
maria 90
Nu este medic/terapeut
maria 90
aveti dreptate dumnezeu e singura noastra vindecare el ne poate vindeca de orice boala. dar cel putin speram ca cineva a gasit solutia sau o va gasi. multa sanatate
0
30-03-2010, ora 23:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Maria,

Soluţii există, chiar foarte multe, dar nu toţi oamenii pot beneficia de ele, din diverse motive. Am o rudă care are o prietenă foarte bună. Acea prietenă cunoaşte un băiat de 12 ani, care s-a vindecat de cancer cerebral. Nimic impresionant! Partea impresionantă abia urmează. Medicii i-au spus că va muri în câteva zeci de zile, dar el, credincios fiind, a fost la Mânăstirea Radu Vodă din Bucureşti, unde s-a rugat la moaştele Sfântului Nectarie Taumaturgul. După câteva zile a avut un scaun foarte închis la culoare, ceea ce l-a speriat foarte rău. Frica l-a determinat să meargă la un consult medical. Medicii au rămas stupefiaţi. Tumora cerebrală a dispărut ca prin minune!!!
DUMNEZEU este minunat. Sfântul Nectarie s-a rugat pentru acel tânăr, iar Dumnezeu a făcut acel miracol :) Vă imaginaţi ce credinţă puternică a avut? Incredibil!

În concluzie, cu ajutorul credinţei în Dumnezeu se poate vindeca absolutamente orice, Slavă Domnului.
Toate cele bune şi multe binecuvântări!
P.S. - Iniţial nu am vrut să vă scriu această întâmplare, pentru că m-am gândit că nu veţi crede, dar "ceva" m-a "împins" să vă scriu, fără a avea vreo reţinere. Întâmplarea este 100% reală!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depistarea precoce a cancerului la femeie
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Un dispozitiv nanometric ar putea depista și supraveghea evoluția cancerului
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Consumul ridicat de cafea a fost asociat cu creșterea riscului de cancer colorectal la bărbați
  • Cologuard - un nou test neinvaziv de screening pentru cancerul colorectal
  • Administrarea zilnică de aspirină scade riscul de cancer (meta-analiză)
  •