Sa fi fost sau nu apendicita?

17-04-2008
thehealthyboy
Nu este medic/terapeut
thehealthyboy
Salut,

Ma numesc Lorin, am 17 ani si de ceva timp, mai precis o saptamana, am cateva probleme.
Sa va povestesc cum s-a intamplat:
Saptamana trecuta, miercuri dimineata, m-am trezit fara pofta de mancare si pana la pranz starea mi s-a agravat, aveam deja greata. In drum spre casa m-a durut in partea dreapta jos a stomacului si a trebuit sa fac pauze in mers de durere. Dupa-amiaza am fost la medicul de familie, unde deja aveam febra 38.5 si doamna doctor mi-a spus ca am gripa. Febra mi-a trecut din acea seara, dar in urmatoarele doua zile am avut probleme cu stomacul - senzatie de balonare, flatulenta in exces, zgomot in intestine si crampe usoare.
Sambata dimineata aveam senzatie de voma cumplita si am mers la spital la urgente unde medicul dupa ce m-a intors culcat pe partea stanga si m-a palpat putin a decis ca este apendicita (nu am avut deloc piciorul drept amortit). M-au operat de urgenta, duminica nu am avut probleme cu stomacul din cauza ca mi s-a administrat hrana prin perfuzie dar de luni seara simptomele au reaparut. Marti dimineata imi venea sa vars dar nu am varsat absolut nimic, probabil ca nu aveam ce pentru ca nu bausem decat ceai neindulcit. Asistentele afirmau ca nu aveam motiv sa-mi vina sa vomit tocmai atunci. De atunci si pana in prezent am balonari, zgomot in intestine si o senzatie de ardere. Mentionez ca starea de greata nu a mai revenit si am pofta de mancare. Mai nou am si scaun cu tenta spre verde (dar cred ca aceasta e de la ceaiul de musetel, trebuie sa beau 2 litri la 24 ore).
Nu mai stiu ce sa cred, pot fi acestea simptome dupa operatie sau e ceva diferit? M-am operat degeaba?
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.