sa fie boala psihica?

15-08-2015
Emm123
Nu este medic/terapeut
Emm123
Buna ziua,


Am tot stat si m-am gandit si inainte de a merge la un control de specialitate m-am gandit ca poate mai primesc cateva opinii despre starea mea.Printre simptome enumar:somnolenta excesiva, lipsa energiei si a motivatiei precum si a concentrarii, sentiment de inutilitate, imi fac foarte multe ganduri in ideeea ca imi fac foarte multe griji, am avut cateva iesiri nervoase am fost foarte agresiva eu fiind foarte calma de fel..sunt trista mai tot impul nu gasesc motive de bucurie si as vrea sa ies din starea asta dar nu am puterea necesara.Nu sunt constanta am stari de spirit schimbatoare si foarte rapide, ce credeti ca as putea avea?Multumesc frumos!
5 comentarii
0
15-08-2015, ora 22:12
Emm123
Nu este medic/terapeut
Emm123
chiar nu este nimeni aici?
0
16-08-2015, ora 21:06
Rasfat
Nu este medic/terapeut
Rasfat
Fa-ti si analizele pt. tiroida, o dereglare functionarii corecte a tiroidei poate da stari neplacute.
0
17-08-2015, ora 11:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca analizele pentru tiroida la endocrinolog ies bune, faceti un test de depresie si un test de anxietate pe net si mergeti la psihiatru. E posibil sa suferiti de o depresie anxioasa.
0
19-08-2015, ora 21:21
marian54
Nu este medic/terapeut
marian54
Subscriu in totalitate opiniei Clarei, sunt simptome specifice si cel mai potrivit este un control de specialitate. In functie de amploare, iti poate indica un tratament si dosaj potrivit.
Si un sfat - daca se impune, nu cauta o alternativa "naturista", cu mai multe sau putine ghilimele. Personal am probat-o pe pielea mea si am ajuns dupa mult timp pretios irosit sa constat ca m-am inselat, in ceea ce priveste efectul.
Sanatate si succes !
0
19-08-2015, ora 21:58
Emm123
Nu este medic/terapeut
Emm123
Va multumesc si o sa revin cu noutati:)La asta ma gandeam si eu...sa nu cumva sa fie tiroida.O sa incerc sa fiu pozitiva si sa inlatur gandurile negre care probabil vin de la lipsa de ocupatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: