sa fie de la spasmofilie?

28-01-2009
gagica10
Nu este medic/terapeut
gagica10
nu pot sa inghit ceea ce mestec, si am o stare de epuizare.mananc doar supe, piureuri iaurturi, tot ce ar putea fi subtiri. am inceput un tratament homeopat, dupa 3 zile am mancat, am reusit dar am luptat cu mine si am reusit sa mananc ceva mult mai bine doua, trei saptamani, iar acum am luat-o de la capat, din nou nu pot sa mananc
5 comentarii
0
30-01-2009, ora 07:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi la endocrinolog.Tratamentele homeopate sunt bune, dar trebuie intai sa fii investigata pentru a sti exact ce sa ceri de la o farmacie de profil homeopat.
0
30-01-2009, ora 08:25
gagica10
Nu este medic/terapeut
gagica10
Am fost la endocrinolog, am fost si la medicul homeopat, deci nu obisnuiesc sa i-au medicamentele de una singura.
Am luat si calciu intravenos, dar in ultima vreme la cat eram de stresata atat acasa cat si la servici, nu-mi mai asimila nici calciul administrat. Ma simt acum cu tratamentul homeopat mai tare, mai sigura pe mine, dar a ramas problema cu senzatia ca nu se duce decat mancarea alunecoasa, restul o simt ca-mi ramane pe gat, nu stiu daca e doar senzatia, dar eu o simt, am uneori si un blocaj, pur si simplu nu pot sa inghit. Problemele , sau mai bine spus o modificare in organismul meu, am simtit-o de la prima menstruatie avuta dupa ultima nastere. Acea prima menstruatie m-a pus in pat fara vlaga, si dupa, de fiecare data cand o aveam (regulat) simptomele erau total diferite, dar in acea perioada, in loc sa ma doara spatele sau burta, simteam ca ma dor ingrozitor venele din picioare. De cand i-au aceste homeopate, parca si durerea e la locul ei acum, poate totodata a fost si o dereglare hormonala...
Pe tot acest timp de cand imi simt mancarea in gat, nu am nici pofta de mancare nici senzatia de sete.
Am aflat ca pe langa tratament, gandirea pozitiva , si schimbarea ritmului de viata , ca si ceva frumos, contribuie .
Imi doresc sa ma fac bine din nou, sa-mi cresc copiii.
0
30-01-2009, ora 19:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate ca ar trebui sa faci si un control ORL ca sa te convingi ca nu ai nimic, ca acea senzatie este declansata de stress, de oboseala.Tine-te de acest tratament homeopat daca simti ca te-a ajutat.Numai bine!
0
31-01-2009, ora 13:18
gagica10
Nu este medic/terapeut
gagica10
Cum am ceva finante voi face si un control ORL, dar, acea senzatie, o simt foarte mult atunci cand ma intorc de la servici, iar acasa dau de acel stres infernal. Acumulate , spasmofilia cu oboseala si stresul, organismul meu nu mai face fata probabil . Stresul. cum sa scap de el ? sunt omul ce pune tot la suflet, si din pacate cel mai mult ma streseaza cine ar trebui sa-mi fie alaturi.
Multumesc oricum pentru raspuns, am citit atatea despre ceea ce simt , si ma cunosc atat de bine incat ... ar trebui sa lucrez cu mine <<autocontrolul.
0
18-09-2010, ora 23:48
brun3tyka
Nu este medic/terapeut
brun3tyka
buna te cred si eu am aceleasi probleme nu pot sa inghit sunt zile care nu mananc deloc simt ca imi ramane in gat si ma inec nici eu nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai aiu ac sa imi treaca ca nu simt indodeauna si pe deasupra ma ami si speri si ma gandesc sa nu am inec...cum as putea sa scap daca ma ajuta si pe mine cineva..va rog frumos si va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: