sa-mi fac vaccin de porcina?

04-12-2009
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
cica ne face vaccin saptamana viitoare- sa fac acest vaccin sau sunt riscuri prea mari?
29 comentarii
0
04-12-2009, ora 12:55
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
sa nu cumva sa faci prostia sa te vaccinezi! inclusiv medicii si personalul medical refuza sa-si faca acest vaccin deoarece nu a fost destul testat, nu au citit un prospect, multa lume a avut reactii adverse urate, etc. mai informeaza-te inainte de periculozitatea acestui vaccin! Gripa porcina NU este asa de periculoasa precum se spune, este o gripa normala. Cei despre care s-a scris ca au murit (Dumnezeu sa-i odihneasca in pace) sufereau de boli grele care s-au agravat la gripa : obezitate, diabet, hipertensiune etc. Slava Domnului ca nu este obligatoriu ca in alte tari. Ti-am pus un msj privat, intra la "modificati profilul dvs. " pt al citi.multa sanatate
0
04-12-2009, ora 13:07
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
pai mi-e cam frica de complicatii pentru ca sunt astmatica si mi-e tare frica...
0
04-12-2009, ora 16:57
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
citeste mesajele private pe care ti le-am dat, era vb inclusiv de astmatici ! Treaba este simpla: refuza vaccinul, si ar fi bine sa ii informezi si pe ceilalti. numai bine
0
04-12-2009, ora 21:47
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Teoretic acest vaccin are aceleasi efecte secundare ca si vaccinul pt gripa obisnuita, practic insa nu se stie deoarece nu sunt facute inca studii in privinta asta.

Multa sanatate!
0
04-12-2009, ora 22:12
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Deci teoretic pana cand vor fi si oamenii mai bine informati, vaccinarea nu ar trebui acceptata.
0
06-12-2009, ora 10:48
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Teoretic vorbind niciodată nu or sa fie suficiente teste pentru un vaccing antigripal, dat fiind că în fiecare an tulpinile de virus se modifică şi mereu se fac vaccinuri noi care nu apucă să fie suficient testate- aici problema este că nimeni nu a văzut un prospect sau ceva... şi evident că este prea mediatizată toată această problemă şi se creează panică şi apar tot felul de zvonuri...
anul trecut şi acum 2 ani ni s-a făcut vaccin antigripal normal, tot o campanie de vaccinare, tot un vaccin nou făcut pentru virusul nou apărut în acel an- fără tam-tam şi presă şi nimeni nu s-a scandalizat şi atacat..
(oricum nici eu nu m-am hotărât încă dacă vreau să fac sau nu acest vaccin. mai bine mi-aş întări sistemul imunitar cu echinaceea şi altele)
0
06-12-2009, ora 12:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Geanina1985, nu face vaccinul acesta, pt ca vei avea de suferit in timp!Mai bine fereste-te sa intri in contact cu oameni bolnavi, evita aglomeratia daca poti, iar daca nu se poate, pune-ti o masca, respecta normele de igiena, intareste-ti imunitatea!
Sanatate!
0
13-01-2010, ora 12:27
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
facut vaccin si ma simt perfect. nu am avut niciun efect secundar nimic si totul e bine. si am scpat si de frica
0
14-01-2010, ora 10:27
andrea_rodica
Nu este medic/terapeut
andrea_rodica
Buna Ziua,

Au trecut deja doua zile de cand mi am facut vaccinul. Inainte sa mi l fac nu am avut chiar nimic dar dupa ce la m primit au si aparut reactiile adverse: dureri musculare, febra stare de moleseala.
Deci sincer va recomand sa nu va faceti acest vaccin
0
14-01-2010, ora 11:21
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
am avut si eu febra musculara si a durat o zi maxim doua! si e o reactie foarte frecventa si nu anormala... sa fim seriosi rezistam un pic la febra musculara! si o sa ne apere de gripa
0
14-01-2010, ora 12:39
andrea_rodica
Nu este medic/terapeut
andrea_rodica
da aveti dreptate febra musculara a tinuta o zi, dar e normal ca starea de raceala si aici ma refer la dureri de cap, tuse si febra sa tina 3 zile?
0
15-01-2010, ora 10:12
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
au mai avut si doua trei persoane pe care le stiu o raceala mica, dar nu a tinut decat putin- dar ca idee dureaza 21 de zile pana se fac anticorpii de gripa porcina si atunci daca intri imediat dupa vaccin in contact cu cineva cu porcina nu e exclus sa te contaminezi, adica ma rog incepe sa te apere dar incet incet... si nu te apara si de raceala normala... pentru asta ne crestem imunitatea altfel- cu echinaceea, iaurturi probiotice etc, vitamina c, propolis
0
15-01-2010, ora 11:24
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
iaurturile probiotice sunt apa de ploaie! daca pe asta te bazezi ca sa iti intareasca sistemul imunitar .
0
15-01-2010, ora 13:24
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
sunt foarte bune, de cand am luat echinaceea 20 de zile si baut in fiecare zi iaurt probiotic nici macar nasul nu mi-a mai curs!!!! si eram o persoana foarte bolnavicioasa!
0
15-01-2010, ora 15:07
bobeica
Nu este medic/terapeut
bobeica
Mai oameni buni voi ati innebunit de tot.Cum sa nu te vaccinezi cand ai cu ce?Mai ales pentru tine jaquelinne este acest mesaj.Cam ce o sa patim in timp noi astia care ne-am vaccinat?Spune tu care le stii pe toate.Eu m-am vaccinat impreuna cu sotia acum trei zile si nu am nici pe naiba.Parintii mei au intradevar o raceala ca urmare a efectelor vaccinului dar este perfect normal sa se intample asta.Vai ne doare capus, si muschii ne dor de la vaccin.Pai voi care aveti copii, cum s-au simtit micutii vostri la vaccinele de la un an?Va spun tot eu.Au facut un pic de febra, au fost fara chef.Pai daca vor sa bage ceva in noi nu le trebuie atata tam-tam.Iti baga in aspirina ca deee parca tu stii.Asa ca mergeti sa va vaccinati sa scapam odata de gripa asta.
0
15-01-2010, ora 15:20
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
ai dreptate bobeica, eu m-am vaccinat impreuna cu toata familia. si ma cam saturasem de toate minciunile de pe internet. sunt un grup de oameni care sustin ca statul sau mai stiu eu cine Bush sau cine vor sa ne omoare prin acest vaccin sa sterilizeze populatia si mai stiu eu ce. ah! si nu esti scapat daca nu ai acum niciun efect pentru ca aparent efectele pot sa apara peste cativa ani si sa nu mai fie nimeni in stare sa faca legatura cu vaccinul- deci e inteligent si se ascunde ca sa stearga dovezile- deci vezi ca daca mori la 85 de ani de inima probabil era cipul din vaccin care a facut sa imbatranesti!!!

sa fim seriosi si sa nu mai vedem conspiratii peste tot!

doctorii au fost foarte amabili cand m-am vaccinat si mi-au dat si prospect si tot ca sa nu mi fac griji aiurea si sa nu cred daca imi zice cineva ca contine cianura si mor in doua zile!!! si sincer erau exasperati doctorii pentru ca multi oameni au venit cu tot felul de idei citite pe internet

ar fi bine cei caitva paranoici daca nu ar mai umple netul cu tot felul de tampenii si daca s-ar vaccina odata toata lumea s-ar termina cu gripa si tot scandalul... dar mi se pare ca ei sunt cei care vor sa fie rau populatiei...
0
15-01-2010, ora 17:18
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
acei paranoici sunt medici, oameni de stiinta, biologi etc, etc
0
15-01-2010, ora 19:17
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
eh nu e adevarat- peste 80% din studentii medicinisti cel putin din bucuresti, si peste 60-70% din personalul medical s-a vaccinat deja... cei ce nu se vaccinasera s-au cam molipsit, doctora mea de familie nu apucase sa faca vaccinul si nici asistenta ei si au facut porcina- caz confirmat amandoua- si copiii si familia lor, si le-a fost tare rau vreo 2 saptamani le a tinut...
0
15-01-2010, ora 19:47
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
deci au facut gripa si le-a trecut... :)), si eu cu toti ai mei (pe rand) am facut gripa si ne-a fost rau cu febra, dureri de cap/gat/nas infundat/stat la pat etc etc vreo saptamana (ca in fiecare an - ca asta e sezonul).

Nu stiu daca 80% din studenti (desi ei sunt primii pe care se incearca ce-i drept), dar cunosc (surse sigure) ca multi se feresc ca de necuratul. sa trecem cu bine de iarna asta ( inca vreo 2 luni) si scapam de gripa odata cu venirea sezonului cald
0
15-01-2010, ora 20:13
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Doamne ajuta!
(de mentionat ca doctoritele erau tinerele si nu aveau nicio boala si nicio problema)
0
16-01-2010, ora 09:00
bobeica
Nu este medic/terapeut
bobeica
CK
Ce bine ca ati scapat de gripa.Putea sa fie mult mai rau.Era mult mai simplu sa faci vaccinul.Cat despre sezonul cald si gripa mai vorbim cand va veni.Pai ce in Mexic era frig?Acest virus este mult mai rezistent ca cele similare de gripa sezoniera.Ii place destul de mult si vara.Dar cum spuneai si tu"sa nu cumva sa faci prostia sa te vaccinezi", vei suferi mutatii la nivelul adn-ului si te vei transforma in porc.Hai sa fim seriosi, nu o sa avem nici pe naiba, nici macar gripa:).
0
16-01-2010, ora 13:32
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
am pus un subiect cu prospectul vaccinului ca sa nu se mai comenteze ca il tine lumea ascuns de noi!
0
16-01-2010, ora 13:56
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Eu imi fac anual vaccin anti-gripal si degeaba, de cand ma stiu macar o data pe sezon rece am gripa si ai mei la fel, nu stiu dc il mai facem... Nu am auzit de faza cu transformatul in porc(m-a amuzat la culme), dar unuii dintre noi sunt deja de mult :)), si niciun vaccin nu-i mai vindeca. Avand in vedere ca e un virus perfectionat, da ai dreptate e posibil sa mai "avem nevoie" de vaccin. Cel mai rau imi pare de faptul ca suntem manipulati din toate directiile si speriati in functie de diferite interese.

Legat de prospect: si algocalminul avea prospect si vioxx-ul (si multe altele) iar acum sunt retrase de pe piata nu pt ca au iesit unele mai bune ci pt ca sunt TOXICE.

Spune o minciună suficient de tare şi suficient de mult şi lumea o va crede - Adolf Hitler

Multa sanatate va doresc fara porcine, aviare sau altele !
0
17-01-2010, ora 22:07
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
din păcate în Europa suntem printre ultimele ţari in care umblă liberă gripa porcină, datorită panicii din populaţie şi a refuzului vaccinului. în anglia, franţa, în ultimele zile doar cazuri f f rare s-au raportat..
cât despre comparaţia gripă normală gripă porcină- în ultima săptămână în europa au fost 6 cazuri de gripă normală şi 130 de gripă porcină, deci e clar mult mai contagioasă!
în fine... sper să nu rămânem ultimul focar din europa, pt că din păcate tratamentele şi costul îmbolnăvirii este mult mai mare decât al unui banal vaccin... şi ţara noastră chiar nu ar avea nevoie de bani pierduţi din panică aiurea
0
20-01-2010, ora 21:26
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Din ce am mai cules de pe net :

"In perioada în care armata NATO bombarda Serbia şi Bosnia sârbească, au fost sfârtecaţi de explozii mii de copii şi civili. Răspunsul dat de marii apărători ai civilizaţiei şi ai drepturilor omului a fost acela că trebuie să ne asumăm aceste "pagube colaterale". În viziunea lor, una dintre cele mai mari misiuni umanitare ale istoriei nu se putea împiedica în atingerea idealurilor ei de câteva suflete vinovate că s-au născut în acele ţinuturi. Tot aşa şi astăzi, trebuie să ne asumăm pe toţi acei oameni care vor fi sacrificaţi pe altarul vaccinării împotriva gripei porcine. Căci orice război are eroii lui (...)

Întocmai, sub presiunea evenimentelor mediatice ale zilei de mâine, toată lumea va uita de vaccinul gripei porcine; multe alte boli şi vaccinuri vor deveni de actualitate. Nici chiar cei chinuiţi de vreo boală autoimună sau de vreun cancer nu se vor mai gândi la acest vaccin, deşi n-ar fi greu de constatat că majoritatea dintre ei s-au vaccinat la timp, graţie asigurărilor celor streini de credinţă şi de neam. Cine ar mai avea puterea să facă statistici şi să se lupte ca să afle vinovaţii?(...)

Ungaria, 23 octombrie 2009

O femeie de 64 de ani a murit la două zile după ce a fost vaccinată împotriva virusului gripei porcine.

Israel, 22 octombrie 2009

Potrivit unui raport al Synt-L"™Economiste-AFP, statul Israel a suspendat campania de vaccinare împotriva gripei porcine pe data de 22 octombrie 2009 în urma decesului a 4 persoane SUSPECTATE că ar fi murit în urma vaccinării.

Olanda, 6 noiembrie 2009

Institutul Olandez de Sănătate RIVM a oprit distribuţia unei serii de vaccinuri pentru copii Pfizer Prevnar împotriva virusului gripei porcine în urma decesului a 3 copii la scurt timp după ce au fost vaccinaţi.

Finlanda, 13 noiembrie 2009

Cel puţin două persoane au murit în luna noiembrie în Finlanda după ce au fost vaccinate. Un copil de doi ani a murit la o săptămână după ce a fost vaccinat, cu toate că potrivit presei locale copilul ar fi murit tocmai pentru că vaccinul ar fi fost administrat prea târziu. Tot la o săptămână de la vaccinare a murit o fată de 18 ani, dar presa locală afirmă iarăşi că ar fi murit datorită gripei porcine şi nu datorită vaccinului.

Portugalia, 19 noiembrie 2009

3 femei din Portugalia au pierdut sarcinile în luna noiembrie după ce au fost vaccinate cu Pandemrix - vaccinul produs de compania britanică GlaxoSmithKline împotriva gripei porcine -, cu toate că autorităţile din această ţară spun că nu pot confirma o legătură între vaccinuri şi pierderea sarcinilor.

Franţa, 20 noiembrie 2009

Potrivit publicaţiei Le Parisien, o femeie care lucra în sistemul de sănătate a pierdut sarcina la 38 de săptămâni, după două zile de la vaccinarea cu Pandemrix.

Danemarca, 20 noiembrie 2009

Potrivit ziarului danez Politiken, doi bărbaţi au murit în luna noiembrie la scurt timp după ce au fost vaccinaţi împotriva gripei porcine.

Canada, 24 noiembrie 2009

Canada pare să fi suferit cel mai rău de pe urma vaccinului Pandemrix cu 3 decese oficiale şi câteva sute de cazuri declarate de reacţii adverse. Neoficial, însă, se vorbeşte de 200 de morţi. Autorităţile au început să retragă de altfel în luna noiembrie vaccinurile de pe piaţă la cererea producătorului vaccinului, GlaxoSmithKline, datorită numărului mare de oameni care au declarat reacţii adverse. Cu tote acestea, autorităţile au recunoscut că 100.000 de doze din seria de vaccinuri căreia chiar producătorul i-a cerut retragerea fuseseră deja administrate populaţiei. Cifrele neoficiale sunt însă de 170.000 de doze administrate din seria vaccinurilor cu probleme.

Suedia, 26 noiembrie 2009

Până la data de 13 noiembrie o agenţie guvernamentală suedeză, responsabilă cu controlul calităţii medicamentelor, a declarat că i-au fost raportate de către medici şi pacienţi 8 decese în care vaccinul produs de GlaxoSmithKline a jucat un rol principal. Agenţia a negat orice legătură între decese şi vaccinuri, dar un alt deces, survenit la sfârşitul lunii noiembrie, al unui bărbat de 55 de ani care a suferit un transplant de inimă şi a fost după aceea vaccinat, a readus problema în centrul atenţiei. Medicul care a investigat cazul spune că injecţia a determinat corpul să refuze transplantul, astfel încât vaccinul este cauza directă sau indirectă a morţii. Cifrele neoficiale spun că în Suedia ar putea fi vorba chiar de 80 de morţi şi în jur de 600 de cazuri raportate de oameni care au avut reacţii adverse la vaccin.

Coreea de Sud, 30 noiembrie 2009

Se supectează că moartea unui student sud-coreean datorată unei hemoragii cerebrale ar fi avut drept cauză vaccinul împotriva AH1N1, cu toate că autorităţile de sănătate spun că nu există nicio legătură.

Germania, 3 decembrie 2009

Mai mulţi medici din Germania au raportat un număr de 15 decese datorate vaccinării împotriva AH1N1, dar autoritatea care reglementează siguranţa medicamentelor în Germania, Institutul Paul Ehrlich, a declarat că nu a găsit nicio evidenţă în acest sens. Cu toate acestea, în Germania au ieşit la iveală în ultimul timp legăturile subterane care există între institutele de cercetare şi marile companii farmaceutice, astfel încât activitatea institutelor poate fi pusă serios sub semnul întrebării.

Slovenia, 3 decembrie 2009

Un bătrân din Slovenia a murit la două zile după ce a fost vaccinat. Într-un alt caz, unei femei a încetat să-i bată inima la cinci minute de la vaccinare împotriva gripei porcine, dar s-a reuşit salvarea ei în ultima clipă. Oficial, medicilor li se cere să vaccineze mai ales categoriile de oameni mai vulnerabile, dar experienţa arată că tocmai sănătatea acestora e supusă unui risc mai mare după vaccinare.

În octombrie anul trecut a ieşit la iveală că GlaxoSmithKline, compania producătoare a vaccinurilor, avea contracte secrete şi ilegale cu cele mai importante spitale din Slovenia, contracte prin care se finanţa "educarea" medicilor.

Japonia, 10 decembrie 2009

Un număr de 64 de oameni au murit din 8 decembrie până acum după ce au fost vaccinaţi împotriva gripei porcine. Un adolescent a murit imediat după injecţie. Un alt bărbat a fost găsit mort în casa sa la patru zile de la vaccinare.

Marea Britanie, 18 decembrie 2009

Agenţia guvernamentală responsabilă cu siguranţa produselor farmaceutice din Marea Britanie (MHRA) a declarat că 8 decese şi 8 pierderi de sarcină i-au fost raportate după vaccinarea cu Pandemrix. MHRA a declarat şi existenţa unui caz de sindrom Guillain Barre. S-au mai raportat de asemenea 64 de cazuri cu reacţii adverse la vaccin, la femei însărcinate.

Taiwan, 22 decembrie 2009

Potrivit TaiwanNews un medic ginecolog a dat în judecată Centrul pentru Controlul Bolilor din Taiwan după ce fiul său de numai 7 ani a murit după ce a fost vaccinat împotriva gripei porcine. Centrul a negat că ar putea fi vreo legătură între moartea copilului şi vaccinarea lui, dar acesta nu fusese niciodată înregistrat cu boli grave, fiind perfect sănătos înainte de vaccinare.

România

19 decembrie - a doua zi după ce s-a vaccinat, un bărbat în vârstă de 37 de ani, jurist în cadrul Casei de Asigurări de Sănătate din Buzău, a suferit un accident vascular urmat de îngustarea câmpului vizual, adică o semiorbire. Tânărul era perfect sănătos şi a făcut vaccinul cu o săptămână înaintea Crăciunului.

8 ianuarie - o femeie din comuna Ceraşu (judeţul Prahova) ce suferea de afecţiuni cardiace a murit la o zi după ce s-a vaccinat împotriva gripei porcine. Femeia a fost vaccinată cu Cantgrip pe data de 7 ianuarie, la medicul de familie.

9 ianuarie - Medicul rezident de la dispensarul din comuna clujeană Aluniş, Mihai Constantin, în vârstă de doar 34 de ani, a fost găsit mort în de către mama sa. Cu o zi înainte îşi administrase singur vaccinul împotriva virusului Ah1N1.

12 ianuarie - O femeie din localitatea prahoveana Pleaşa a intrat în comă profundă după administrarea vaccinului contra gripei porcine şi a fost internată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti. S-a deschis o anchetă pentru a lămuri lucrurile.

13 ianuarie - educatoarea din Aluniş, jud. Cluj, moare subit la 36 de ani, la câteva zile după vaccinare. Educatoarea împreună cu copiii de la grădiniţa din sat fuseseră vaccinaţi "la comandă" de către medicul care ulterior a decedat şi el. Patru copii prezintă reacţii adverse severe. În această comună izolată din judeţul Cluj s-a instaurat panica, localnicii refuzând acum în cor vaccinul.

14 ianuarie - un tânăr din Prundu Bârgăului, Bistriţa, Călin Oltean, în vârstă de 29 de ani, moare subit la locul de muncă. Cu o zi înainte, tatăl său îi dăduse o fiolă de vaccin împotriva A H1N1 pentru a o folosi. Direcţia de Sănătate Publică Bistriţa Năsăud a deschis o anchetă pentru a se stabili dacă acesta îşi făcuse vaccinul sau nu.

14 ianuarie - O elevă ce fusese vaccinată cu o zi înainte împotriva gripei noi a fost internată în Spitalul Judeţean de Urgenţă "Sfântul Ioan cel Nou" din Suceava după ce a acuzat o paralizie uşoară a mâinii stângi

La sfârşitul unui articol (...) ce lua în discuţie pierderile de sarcină cauzate de vaccinarea împotriva gripei porcine, mai multe mămici din Statele Unite şi-au povestit propriile experienţe. Redăm în continuare aceste mesaje tocmai pentru că vin dintr-o sursă sigură: cei care au experimentat pe viu efectele vaccinului.(...) "
0
21-01-2010, ora 17:59
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă se moare de la vaccin, se moare pe loc de şoc anafilactic- cine a murit la 24 de ore, la 2-3 zile, o săptămână, au altă cauză decât vaccinarea- legătura dintre decesul lor şi vaccin este făcută de presă care abia aşteaptă să fac tam-tam în legătură cu orice şi pentru care acest subiect este la modă!!.
efectele secundare grave date de vaccinare sunt cele neurologice- de exemplu cum a fost eleva din suceava căreia i-a paralizat mâna... aceea este posibil să fie cauzat de vaccinare.
la aluniş cluj nu avea cum să fie vaccinaţi copii pentru că nu s-a acceptat vaccinarea la copii încă... am comentat vag doar exemplele din românia pentru că având în vedere cât se exagerează la noi se poate extrapola şi nu putem să nu ne punem întrebarea dacă nu cumva este un motiv pentru care se exagerează!
0
20-04-2010, ora 17:09
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Vaccin pt ca am lucrat 2 luni la spitalul de infectioase, echinaceea si multe probiotice- Actimel!- si sunt perfect sanatoasa acum la 5 luni de la vaccinare si acest "tratament"- nici macar nu am mai racit si eram genul care raceste non stop
0
26-04-2010, ora 13:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu o cioara nu se face nici primavara nici toamna.
Efectul adevarat al unui vaccin nu se poate arata prin faptul ca cutare sau cutare nu a avut nimic dupa ce l-a facut. Daca cine le produ ar fi atat de idioti ca sa moara multi imediat dupa ce la- facut apai nimeni nu s-ar mai vaccina ! Deci e o rpstie sa creada cineva ca daca Geanina nu a avut nimic vizibil nici nu a afectat-o vaccinul. Eu remarc o schimbare mare in comprotamentul ei, de cand a facut vaccinul a inceput sa urmareasca pe altii prin forum desi nu este un forum de urmarire si blesteme, ci unul de sfaturi pt. alti.

Cu astfel de argumente primitive de la gradinita nu se poate afla adevarul despre ceva si nici despre acest vaccin.
Daca un singur om a avut o singura dauna dupa vaccin inseamna ca acel veccin are potential distrugator si acel lucru este posibil numai daca contine sustante nocive. Si acestea sunt declarate pe hartia insotitoare. Fara nici un microb adaugat vacinului substantele toxice declarate sunt cele care produc daune neuorologice, febra muschiulara, raceli etc. De microbi nu este nevoie si daunele aduse de acele substante sunt prea bine cunoscute in TOXICOLOGIE.

Daca un singur om a murit de pe urma vaccinului deja acela vaccin este f. periculos si ar trebui evitat de toti mai ales ca NIMENI nu poate dovedi cu adevarat utlitatatea lui.

Dar pt. cine nu dispune de gandire corecta nu este posibil de a realiza pericolul la care se expune benevol
cand face un vaccin
Mercurul din vaccinuri afecteaza in primul rand comportamentul si creierul. Cine se vaccineaza des inceteaza a fi un individ ganditor si cu rationament obiectiv, se transforma intr-un apara de reprodud proopanda mediilor. Cele mai multe vaccinuri se fac spre exemplu la soldati.
Intrebati un soldat in occident cate vaccinuri face. Nu moare, dar nici un om normal nu mai este.
In plus nu uitati ca mai exista si Dumnezeu. Daca oamenii nu afi protejati de sus, 90% din populatie nu ar mai exista de mult.
0
26-04-2010, ora 18:46
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Macar daca as fi singura care s-a simtit bine- dar sunt foarte foarte multi! Si foarte util s-a dovedit clar - pt ca am lucrat in apropiere de oameni bolnavi de porcina si nu am avut absolut nimic- deci si-a facut treaba, m-a aparat de virus!

In plus "schimbare in comportament"- ah dar vai inainte nu te observasem, sau poate nu erai pe aici pe forum- de cand am vazut ca ai multe probleme psihice si Doamne fereste sunt destule probleme in tara asta si in sistemul sanitar ca sa mai adaugi peste toate oameni care fug de doctori datorita ineptiilor unui biet schizofrenic care nu vrea sa se trateze nici macar homeopat- atunci consider ca trebuie sa iau masuri

tu ai mancat vreodata peste? in viata ta?- ei bine mercurul din bieti pesti oceanici depaseste cu mult cantitatea din vaccinuri! deci ai si tu o obsesie cu mercurul, asta special ca sa sperii oamenii saraci cu duhul care precis au auzit o data in viata de "argintul viu" si alte basme din folclor si ai gasit de ceva sa te agati si sa sperii poporul roman.

Si cum poti sa sustii ca exista boli neurologice date de vaccin- cand stii ca daca apar sunt prin mecanism autoimun iar tu sustii ca nu exista boli autoimune :))

nu te contrazici singur oare? si asta e un simptom, dar cu nebunii nu prea ai ce vorbi ca o tin pe a lor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinări speciale
  • Vaccinarea veterinarilor și a altor persoane care lucrează cu animale
  • Vaccinarea post-expunere
  • Vaccinarea adultului cu diabet
  • Vaccinarea persoanelor cu SIDA (HIV)
  • Vaccinarea bolnavilor cu hepatita C
  • Vaccinarea și autismul
  •