Sange pe hartie balonare flatuenta scaun moale

06-01-2016
bogdan8686
Nu este medic/terapeut
bogdan8686
Cu doua zile inainte de anul nou am avut in ambele zile diaree apoasa (in prima zi in jur de 5 scaune, a doua zi 7-8 scaune) insotita de dureri abdominale, greata, chiar si frisoane cateva minute.Am luat loperamid si am tinut regim(orez fiert, covrigei, ceai de menta etc).In a treia zi nu am avut scaun apoi in data de 2 ca de in ultimii ani am avut scaun moale(precizez ca am avut o piatra la rinichiul drept acum trei ani de 1cm, iar la ecogragia efectuata anul trecut s.au mai observat pietre de 1-2mm; doctorul ecografist spunandu-mi ca prezenta scaunului moale si balonarilor fiind din cauza pietrelor).Incepand cu acesta data dupa fiecare masa apare balonarea, flatuenta si ragaiala care persista pe durata fiecarei zi (numai dimineata cand ma trezesc exista senzatia de usurinta).Apasand in partea dreapa sus si stanga sus sub costa exista senzatia de durere.Dupa scaunul de astazi care a fost mai tare ca de obicei (nu costipatie) am observat pe hartie pata de sange avand dimensiunea unei monede de 10bani; sange care l-am observat asta seara si pe lenjerie. Mentionez ca am observat acum 3-4 luni pe hartie sange dar de cateva ori sub forma unei pete minuscule.Ar putea fi o boala de natura digestiva sau o problema la nivelul colonului??? Va rog dati-mi cateva sfaturi si raspunsuri.Va multumesc.
1 comentarii
0
06-01-2016, ora 12:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate aveti hemoroizi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici