Sangerare in timpul tratamentului

01-09-2008
anaa90
Nu este medic/terapeut
anaa90
Buna ziua. Sunt Ana si am 18 ani. Mi-am inceput viata sexuala in urma cu un an jumatate si am avut relatii cu prietenul meu de atunci de cateva ori. Apoi am facut pauza 8 luni si mi-am reluat viata sexuala cu actualul meu prieten pe care il iubesc f mult si care stie sa imi acorde atentie mai mult decat o facea celalalt si a inceput sa imi placa. Doar ca eu in luna martie am avut o infectie urinara pe care am tratat-o si apoi am fost diagnosticata cu vaginita (in perioada cat nu mai avea contacte sexuale). Am tratat cu meclon ocule si cu nizoral (antibiotice) insa in luna iulie iar au inceput sa ma doara ovarele si aveam o mancarime. Noul diagnostic a fost vaginita cu micoza (luata de la o piscina). DIn nou tratament cu meclon ovule si spalaturi cu ceaiuri insa la control doctorita a zis ca vaginita nu a disparut si ca e vorba si de anexita. Din nou tratament cu antibiotic si meclon desi nu a facut o analiza din secretia vaginala. Am decis ca nu inspira incredere doctorita si am mers la un ginecolog de la spitalul militar unde a zis ca tb sa renunt la orice tratament si sa folosesc meclon - solutie vaginala, meclon - crema vaginala si gynofort (primele 6 zile iar in a 7 puneam dupa spalare gynofortul). dupa ce am terminat tratamentul am revenit la control si analiza secretiei vaginale a scos la iveala prezenta de e.coli. Doctorul mi-a prescris acelasi tratament insa de data asta pe o durata de 12 zile. Mentionez ca niciodata nu am avut ciclul regulat (osciland intre 24 si 12 zile). Acum sunt in a 8-a zi de trratament si simt o durere la nivelul sanilor cum simt inainte sa imi vina problemele. Am intretinut 5 relatii intr-o singura zi cu prietenul meu iar la ultima s-a rupt prezervativul si nu ne-am dat seama. Cand am fost la baie am observat ca imi curge sange si am crezut ca mi-a venit insa dupa ce am facut tratamentul a doua zi am gasit f putina culoare rosie pe crema care se elimina si am observat ca de fapt nu mi-a venit. Sanii ma dor in continuare si nush ce sa mai fac pt ca doctorul nu imi raspunde la telefon iar eu nu pot ajunge din nou la is pt ca sunt din focsani. Este posibil sa raman insarcinata dak am facut si tratamentul si tinand cont ca el mai ejaculase de cateva ori in ziua respectiva. Poate fi vorba si de altceva decat o menstruatie care este posibbil blocata de crema??? Nu ma ustura, nu ma mananca si nu simt niciun discomfort. Ce pot face???
1 comentarii
0
14-08-2009, ora 17:58
anaa90
Nu este medic/terapeut
anaa90
doar un an am avut rabdare sa astept o parere pe acest site. dar se pare ca in zadar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.