sangerare peste tratament cu orgametril non-stop

04-05-2014
tatiana76
Nu este medic/terapeut
tatiana76
Buna ziua,
As avea nevoie de un sfat. Am 38 de ani si am fost diagnosticata cu polipi endometriali si un chist pe ovarul drept. In urma unei hemoragii puternice mi s-a prescris tratament cu orgametril, 2 tablete pe zi, 3 luni non-stop. Pentru oprirea ciclului si repaosul ovarelor/uterului. Dupa 2 luni de tratament in care am fost bine am inceput sa am zilnic sangerari, desi iau in continuare orgametril. Sunt ca o secretie roz-rosiatica. Este in regula? Ajung mai greu la doctorita mea si de aceea m-am gandit sa intreb aici. Va multumesc.
3 comentarii
0
04-05-2014, ora 00:39
tatiana76
Nu este medic/terapeut
tatiana76
am verificat ecografia si nu e chist, e un folicul pe ovarul drept. insa ovarul drept este marit, are 3, 2 cm.
tare as dori sa imi explice cineva ce mi se intampla!
0
14-05-2014, ora 16:04
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua!

Este posibil sa fie necesar un chiuretaj biopsic, in scopul unui diagnostic. In acelasi timp ar fi indicat sa nu opriti tratamentul si sa repetati vizita la un medic ginecolog.

O zi placuta!
0
14-05-2014, ora 23:15
tatiana76
Nu este medic/terapeut
tatiana76
Va multumesc pentru raspuns. Intr-adevar, am ajuns la medic in final si a fost nevoie de chiuretaj biopsic. Endometrul crescuse foarte mult chiar sub tratament. Acum astept rezultatele biopsiei si sunt cam ingrijorata. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: