sangerare postinor...necesara?

27-06-2008
oana220
Nu este medic/terapeut
oana220
Buna ziua

Saptmana trecuta pe 21 iunie am luat pastila de a 2a zi cam la 2-3 ore. De atunci nu am avut ncii o sangerare. Am citit ca aceasta e posibila dupa ce iei medicamentul. Este ea necesara? Daca nu am avut acea sangerare inseamna ca sunt insarcinata?

Va multumesc:)
4 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
"Posibil" nu inseamna "neaparat". Uneori apare sangerarea de privatie, alteori nu, depinzand de mai multi factori si mai ales de faza ciclului in care se intervine cu Postinor.
0
30-06-2008, ora 00:00
oana220
Nu este medic/terapeut
oana220
am avut menstruatie in luna iunie pe data de 10 iar pe 21 am luat postinorul.
daca nu am avut acea sangerare e vreo psoibilitate sa fiu insarcinata?
multumesc
0
10-07-2008, ora 00:00
electra
Nu este medic/terapeut
electra
http://forum.romedic.ro/prod/oare_pot_fi_insarcinata_daca..._016603.html
cine imi poate raspunde la asa tip de intrebare???
0
02-01-2013, ora 23:20
alexandrapaula
Nu este medic/terapeut
alexandrapaula
buna seara...doresc sa mentionez ca pe data de 29 noiembrie s-a rupt prezervativul, pe 30 am luat postinor(asa cum scrie pe prospect) si pe data de 2 dec a inceput sangerarea care a tinut aproape o sapt...normal ciclul mentrual trebuia sa apara intre 11-15 dec (dar nu a aparut) acea sangerare sa fi fost ciclul menstrual?pe 17 dec am facut un test de sarcina a iesit negativ si am fost si la ginecolog care mi-a facut o ecografie si mi-a spus cu certitudine ca nu sunt insarcinata, azi 2 dec am mai facut un test si a iesit negativ..sunt foarte speriata deoarece sunt impotriva avortului, dar mai am o fetita de 4 luni si mi-ar fi imposibil...ma simt balonata si urinez cam des..posibil sa fiu insarcinata sau sa am vreo anexita?mentionez ca imi simt ovarele imflamate...multumesc mult de tot
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  •