Sangerare putina

26-05-2018
Mirela ae
Nu este medic/terapeut
Mirela ae
Am o sarcina de patru sapt si in urma discutiei cu medicul meu ginecolog a ales sa merg pe metoda medicamentoasa.am administrat prima pastila iar la 36 ore celelalte patru pe cale vaginala.dupa vreo doua ore am inceput sa sangerez dar usor si cu cateva cheaguri doar dureri ca si la menstruatie am avutsi dureri de spate ieri sangerare doar cand mergeam la toaleta sa fac nevoile.astazi am mai sangerat un pic si tot asa la fiecare vizita la baie doar in timpul nevoilor.am sunat medicul si mi a spus ca e posibil ca sarcina mea sa se dizolve si nu trb neaparat sa sangerez abundent.intrebarea mea este crede ti ca este ok sau sa imi fac griji ca la mn nu a mers aceasta metoda.amdeja doi copilasi si din motive medicale ptr ca la a doua sarcina am avut placenta previa(daca pronunt bine)nu am voie sa mai tin o sarcina timp de cinci ani.ajutati ma cu un sfat va rog la medic trb sa merg abia peste cinci zile dar nu am rabdare
1 comentarii
0
28-06-2020, ora 12:52
Oliv28
Nu este medic/terapeut
Oliv28
Buna..pana la urma ce sa intamplat?...patesc acelas lucru..abia daca sangerez si inca nu am expulzat sacul gestational.multumesc pt raspuns anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •