sangerari dupa actul sexual | Forumul Medical ROmedic

sangerari dupa actul sexual

14-02-2013
Elena1234
Nu este medic/terapeut
Elena1234
Buna seara, am o problema..dupa actul sexual cu partenerul deseori am si sangerari.Mentionez ca uneori penisul are un miros intepator..nu dupa mult timp dupa igiena, iar eu recent am observat ca am miros intepator la urina.Am hotarat amandoi sa ne facem urocultura(mentionez k astept rezultatele), apoi citologia si un control la ginecolog. Un alt sfat, o recomandare?

ps* citologia am mai facut'o si analizele la sange amandoi...la citologie calitatea I candita tratament la amandoi...
5 comentarii
0
14-02-2013, ora 00:41
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara, incercati sa va faceti si cultura flora totala din secretie vaginala/uretrala, cultura de fungi din secretie vaginala/uretrala, amandoi. Dumneavoastra puteti face si un Babes-Papanicolau, ideal ar fi din 6 in 6 luni sau anual. Nu va neglijati si protejati-va integritatea si sanatatea corporala, e mult mai usor sa previi decat sa tratezi.
0
14-02-2013, ora 00:45
Elena1234
Nu este medic/terapeut
Elena1234
Multumesc, flora vaginala o fac mai des...in ultima perioada din 4 in 4 luni...plus Papanicolou si ecovaginal...nimik deosebit :|
0
14-02-2013, ora 00:55
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Si nu va iese nicio modificare pe Babes? Nicio modificare a florei vaginale?
0
14-02-2013, ora 01:35
Elena1234
Nu este medic/terapeut
Elena1234
candida..si o singura data pH'ul acid mi'a iesit. la care doctorita a zis k e posibil d la folosirea excesiva a gelurilor intime sau spalatul des.. si sa stau linistita..mentionez ca am acelas partener, el nu stiu daca are doar una :))))))
0
14-02-2013, ora 01:39
Elena1234
Nu este medic/terapeut
Elena1234
am uitat sa zik si de unele dureri in timpul actului sexual...binenteles vizita la ginecolog...si concluzia...foloseste crema d galbenele pt lubrifiere:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: