SANGERARI SI DURERI ABDOMINALE

22-10-2009
L.D
Nu este medic/terapeut
L.D
Buna ziua, L.D ma numesc am uitat sa mentionez: sangerarile nu sunt unele normale deoarece culoarea sangelui este spre maro si sunt ca un fel de cheaguri.Va multumesc mult!
1 comentarii
0
27-06-2015, ora 22:34
denisa60
Nu este medic/terapeut
denisa60
buna Ziua, Sper ca sa fiti bine.Sunt din galati, ma numesc Bolozan Denisa si am o problema d sanatate care ma chinuie de 20 de ani avind un megadolicolon iritabil.Am fost internata de mai multe ori in decursul mvietii si mi s-au recomandat doar solutii alternative la operatie si anume mese bogate in fibre si cereale, tarite in iaurt, seminte de in, ulei de masline pe stomacul gol etc.Toate au mers un timp pina am inceput sa singerez si acum 7 mani m-am operat de hemoroizi.AM SCAPAT singerari dar defecatia tot 1 ora pe wc, cu tigara si cafeaua, cu toate fibrele de colon protect pe care le iau, cu musli si iaurt amestecate cu tarite, apa 2 litri si cu fortari de ma trec transpiratiile si la sfirsit am pulsul 90.De 1 man de zile totul a devenit un calvar deoarece am prolaps rectal si nimic nu imi mai ajuta, am si hemoroizi de gradul 2 si 3 si doctorii de aici din galati nu imi dau nici o solutie sa pot trai si eu ca un om normal, va rog ajutatima, ce ma sfatuiti sa fac, unde sa merg ca nu mai am nici o putere, am crampe in zona pelviana de cum ma trezesc si nu pot sa fac nimic, imi iese afara mobucata de mucoasa de 7-8 cm si trebuie sa imi bag apa in canalul rectalin reprize si sa ma masez minute in sir ca sa amscaune intermitente si in final ramin cu dureri abdominale si crampe si am mereu senzatia de a defeca, uneori elimin singe cu cheaguri ingrosate iar durerile nu imi trec decit dupa ora 16.00 cind mai reusesc sa mai elimin din gaze, va rog din suflet e vreo scapare si pentru mine?Multumesc, am 55 de ani si de la 30 de ani imi duc crucea asta, se poate trai si altfel?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul