sangerari vaginale

31-10-2009
geo91
Nu este medic/terapeut
geo91
ceaiul de musetel este bun pt spalari genitale???
9 comentarii
0
02-11-2009, ora 12:58
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
e bun, dar spălăturile intravaginale nu sunt foarte recomandate pentru că pot să afecteze echilibrul florei vaginale şi să te alegi apoi cu candidoză sau altceva. poţi încerca o perioadă scurtă totuşi,
0
02-11-2009, ora 17:36
geo91
Nu este medic/terapeut
geo91
de 1 an si ceva am inceput viata sexuala si numai cu o persoana s-a intamplat sa am relatii aceeasi persoana si de acum.Nu mi s-a mai intamplat pana acum...ma doare si burta si inca curge...
0
02-11-2009, ora 17:54
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
atunci soluţia cea mai potrivită e să mergi la ginecolog pentru că poate s-a întâmplat ceva- o infecţie o ruptură ceva de genul ăsta, o răceală la ovare...
0
02-11-2009, ora 18:03
geo91
Nu este medic/terapeut
geo91
burta ma doare jos cred ca in dreptul ovarelor...o sa ma duc la un consult.dar sper sa imi treaca cum sa ma duc asa la control?macar sa numai sangereze si dupa aceea merg
0
02-11-2009, ora 18:25
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pentru sangerari incercati:
Ceai de coada soricelului sau
sau Tinctura de coada soricelului (6-8 picaturi in apa der 4-5 ori pe zi)
sau remediul homeopat facut din aceeasi planta Millefolium CH7 cate 1 granula supta de 4-5 ori pe zi pana la disparitia lor.
Pentru eliminarea cauzei consultati un medic homeopat.
0
02-11-2009, ora 18:41
geo91
Nu este medic/terapeut
geo91
ce sa mai cred?chiar este bun???stiti sigur?sper sa nu fie vreo gluma si sa ma trezesc cu altceva...pe mine chiar ma dispera situatia in care ma aflu pentru ca nu pot sa spun nici parintilor asa ceva si trebuie sa ma descurc decat eu si cu prietenul meu care e la fel ca mine pentru ca nu stim ce se intampla...
0
02-11-2009, ora 19:11
geo91
Nu este medic/terapeut
geo91
nici un raspuns nimic???
0
03-11-2009, ora 07:35
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca eu iti spun ca este bun, atunci asa este. Impotriva la sangerari nu exista ceva mai bun..
0
04-11-2009, ora 00:54
andreea_andr33a
Nu este medic/terapeut
andreea_andr33a
Am si eu o problema la care nu-i gasesc raspunsul si care ma macina rau tare. De cateva luni am niste sangerari intre menstre. Am fost la control si mi-a dat o reteta pentru 2 luni. In prima luna mi-a dat sa iau ovule, augumentin, nistatina si inca un fel de antibiotic de care nu-mi mai aduc aminte cum se chiama si sa-mi fac spalaturi cu tantum rosa, iar in a 2 a luna sa iau cervugid. Dupa acest tratament am constatat ca sangerarile mele s-au diminuat dar nu s-au oprit. Un sfat de la dvs. ar fi bine venit, ca situatia asta ma depaseste si nu stiu ce sa mai fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: