Sangerari vaginale dupa contactul sexual | Forumul Medical ROmedic

Sangerari vaginale dupa contactul sexual

13-04-2018
lucy2016
Nu este medic/terapeut
lucy2016
Buna ziua, acum 2 zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea neprotejate(mentionez ca nu am ejaculat in interiorul ei ) in timpul actului sexual s-a plans de cateva dureri, nu este prima data s-a mai intamplat uneori sa prezinte dureri. Astazi a inceput sa prezinte scurgeri de sange ca in timpul menstruatiei doar ca mai abundente in cazul in care menstruatia trebuia sa vina abia peste o saptamana, iar de obicei este regulata. Pana astazi a avut cateva simptome care preceda menstruatia in cazul ei, dureri de cap, dureri de burta mai jos de buric (sunt prezente mereu inaintea inceperii ciclului menstrual), instabilitate emotionala, mananca mai mult ca de obicei, iar toate sunt prezente inaintea inceperii ciclului menstrual. Poate fi vorba de o dereglare? sau de o sarcina? sau in timpul actului sexual au aparut leziuni sau rani in interioriul vaginului? Mentionez ca niciunul din noi nu sufera de nicio boala cu transmitere sexuala si niciunl din noi nu a intretinut relatii sexuale cu alte persoane. Igiena este ridicata, amandoi facem dus imediat dupa intretinerea actelor pentru a evita boli sau bacterii sau microbi.
1 comentarii
0
13-04-2018, ora 17:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Toate trei sau altele sunt posibile. Asteptati sa ii treaca sangerarea si mergeti cu ea la un consult la medicul ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK