sani mariti ingrijorator...

21-01-2007
Herra
Nu este medic/terapeut
Herra
Problema mea este ca acum 2 zile am avut un contact sexual neprotejat...iar in seara acelei zile..dupa cateva ore...mi s-au marit sanii si au inceput sa fie foarte sensibili...si simt o durere usoara atunci cand ii ating..nu are cum sa fie o chestie intre mestre dupa parerea mea pentru ca sunt abia in a 16-a zi de la ultima menstruatie...am facut un test de sarcina pentru ca aflasem ca poate da rezultatele corecte chiar dupa prima zi..mi-a iesit totusi negativ...dar ma gandeam sa iau postinor ca sa evit orice chestie..asa ca si ieri am facut sex neprotejat...cu toate ca nu a ejaculat in interior...imi este frica...si acum m-am gandit mai bine si nu vreau sa iau postinorul pentru ca l-am mai luat acum o luna...pot fi acesti sani intariti un efect seundar al postinorului? am decis sa mai fac maine dimineata un test de sarcina…si revenind la principala mea intrebare :un test de sarcina da rezultatele corecte incepand cu aceste prime zile ? va rog mult d tot sa imi dati si mie un raspuns cat mai repede pt ca sunt intr-o mare dilema..va multumesc mult !
1 comentarii
0
01-02-2007, ora 00:00
Alma
Nu este medic/terapeut
Alma
Tu iti dai seama cit de nociv e Postinorul? Fata de anticonceptionalele care se iau zilnic, ma refer.E treaba si de educatie aici, pt. o placere de moment se risca aiurea, se ameteste organismul cu produse hormonale, scuze, dar e pura inconstienta atitudinea ta.Plus banii dati pe teste de sarcina, in ritmul asta o sa ajungi la cine stie ce evenimente mai rele decit acum.Sunt teste si teste, unele mai sensibile, altele, normal ar fi farmacista sa te indrume in ceea ce priveste testul de sarcina.Ca de obicei, barbatul e OK, femeia isi bate capul cu probleme dupa actul sexual. Vina ar cam fi a amindorura, dar greu de gasit un tip preocupat asa mult de ce se va intimpla femeii.dupa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.