Sani mici... Ce metode de marire exista (exclus implantul mamar)?

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
As vrea sa stiu daca exista vreo metoda de marire a sanilor, in afara implantului mamar.
Am 36 ani si 2 copii. Intotdeauna am avut un piept foarte mic, doar in perioadele de alaptare, pot sa spun ca am avut si eu un piept mai normal.Problema asta ma obsedeaza, sunt aproape disperata si nu stiu ce sa fac.Dupa ce am nascut al doilea copil, am avut niste chisturi ovariene, pe care le-am operat si am facut si un tratament cu RIGEVIDON.In acea perioada s-a vazut o usoara crestere a sanilor, dupa care au revenit la forma initiala.
As dori sa stiu daca e vreo problema hormonala sau chiar de stres, caci de vreo 3, 4 ani am trecut prin perioade foarte dificile.Sunt o fire foarte emotiva, transpir repede si nu din cauza temperaturii mediului, ci din cauza stresului si a emotiei.Sunt foarte descurajata si simt ca-mi pierd toata increderea in mine. N-as dori sa ajung la o operatie de implant mamar, cu toate ca de multe ori ma gindesc ca e singura solutie.Sunt jenata sa ies in public fara sa am o haina mai larga pe mine, nu mi se potriveste nici o bluza, pur si simplu nu am piept deloc.
Daca cineva ma poate ajuta cu vreun sfat, as vrea sa stiu daca un tratament hormonal poate fi de folos, sau ce altceva as putea face.
Va multumesc
Cu stima,
Nicoleta
22 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Pentru o buna si completa determinare a retetei si a tratamentului trimite poze color ale sanilor si diagnosticele sanatatii tale si o sa discutam ulterior ce mai este nevoie suplimentar -
1. Daca vrei sa ai sani mari, plini si frumosi, faceti dragoste, dar urmareste sa nu ajungi la orgasme cu descarcare. Experienta a aratat ca femeile care fac dragoste cu continenta asi pot mari rapid sanii cu peste 50%, in doar cateva luni devenind plini, fermi si frumosi.
2. Plantele cu stimulare hormonala
Urmatorul amestec de plante are rezultate deosebite pentru cresterea sanilor: seminte de marar (Anethum graveolens), radacina de lemn dulce (Glyciriza glabra), inflorescente de busuioc (Ocimum basilicum), seminte de anason ( Pimpinella anisum). Plantele se macina cu rasnita electrica de cafea sub forma de pulbere, dupa care se amesteca in parti egale; se ia 1 lingurita de amestec de 3 ori pe zi, pe stomacul gol. Planta se tine sub limba un sfert de ora, dupa care se inghite cu apa.

IMPORTANT!

Femeile care se confrunta cu hipermenoree, tumori benigne nu vor include in amestec lemn dulce (are efect estrogen foarte puternic), iar inainte de ciclu cu o saptamana vor lua cate o lingurita de pulbere de salvie de 3 ori pe zi.

3. Masajul sanilor
Cea mai eficienta tehnica s-a dovedit a fi cea cunoscuta sub numele de "metoda doctorului Chang", pe care o prezentam in continuare:

1. Masajul se face din pozitia sezand, calcaiul piciorului drept indoit presand zona clitorisului (zona de deasupra uretrei).

2. Presiunea realizata cu calcaiul drept asupra zonei numite trebuie sa fie moderata, insa suficient de ferma pentru a crea chiar o stare de efervescenta erotica.

3. O data cu apariaia acestei stari de efervescenta erotica, se poate incepe masajul ambilor sani, concomitent, cu miscari circulare pentru crestere, care se fac lin, dar intens (pentru a mentine starea de efervescenta erotica).

In starea launtrica favorabila creata, se evoca intens procesul de crestere si armonizare a sanilor, vizualizand interior sanii impliniti si armoniosi. In cadrul acestui masaj este foarte importanta perseverenta zilnica si imaginatia creatoare.

Uleiuri medicinale pentru masaj
Extractele naturale din plante, o data patrunse in piele, prin caracteristicile de stimulare pe care le exercita la nivelul sanilor, aceste remedii permit o amplificare a procesului natural de crestere al acestora. Dintre remediile cele mai renumite in acest sens:

- uleiul de germeni de grau - este un produs care se poate procura acum din majoriatea magazinelor cu produse naturiste: se aplica in doze moderate, de 1-3 ori pe zi. Are efect estrogen si este foarte bogat in vitamina E.

- uleiul de marar - este un preparat ce poate fi realizat de oricine prin macerarea seminaelor de marar, fin macinate cu ranita electrica, in ulei vegetal (preferabil ulei de masline). Proportia folosita in general este de 30 de grame de pulbere din seminte de marar la 200 ml de ulei de masline. Se lasa la macerat timp de 3 saptamani, dupa care se filtreaza, iar restul de planta se arunca. Uleiul rezultat, puternic aromat, va fi folosit de 2-3 ori pe zi. Intr-o prima faza este posibil sa apara usoare dureri ale sanilor (este un fenomen frecvent la majoritatea metodelor naturale de crestere a lor) care vor dispare insa dupa 4-5 zile de tratament.

Cantitatea de ulei folosita pentru un masaj trebuie sa fie moderata; se mai adauga ulei doar in masura in care acesta poate fi absorbit fara dificultate in piele.

IMPORTANT!

Femeile care se confrunta cu stari inflamatorii la nivelul sanilor sau cu noduli mamari, nu vor folosi aceste uleiuri de masaj.

-
anghel
0
28-01-2007, ora 00:00
sdf
Nu este medic/terapeut
sdf
A incercat cineva ceea ce scrie mai sus?
A dat rezultate si dupa cat timp?
multumesc si astept raspuns. sdf
0
04-02-2007, ora 00:00
sandrine
Nu este medic/terapeut
sandrine
buna.. sunt putin ingrojorata, de fapt.. nu pot sa spun ca ingrijorata, dar nu gasesc alt cuvant.. am 17 ani.. si am sanii foarte mici.. si ma simt aiurea pentru ca alte fete, prietene de-ale mele.. au sanii mult mai mari, si cunosc si fete de 14-15 ani care au sanii mai mare ca ai mei. vreau sa stiu daca vor mai creste, avand in vedere ca am doar 17 ani.. ah, si e posibil sa-i am mici din cauza ca sunt slaba? adica, am 1.73 si 53 de kg.. nu sunt slabanoaga, sunt bine, parerea mea, dar ma deranjeaza faptul ca nu am sanii mari..:( va rog raspundeti-mi..
0
09-02-2007, ora 00:00
laura4u
Nu este medic/terapeut
laura4u
hai sa'ti zic parerea mea.sincer esti cam slabutza! 53 kg la 1.73???la ce te astepti?pamela???.:((( eu la 1.60 pe cand aveam 58 kg aveam niste sani :((Mari, rotunzi, fermi...tot ce vrei.Aratam bine atata ca aveam burtica, iar visul meu de'o viata era sa am patratele.In fine, am zis ca incep cura, cu riscul de a pierde tot...si am pierdut :(...Sanii sunt formati din glanda mamara si tesut adipos.Acum am ramas fara ei, dar asta e.Stiam care cor fi urmarile.:)) mai am sani logic, dar nu mari, pt ca am dat jos 10 kg.dar asta e...deci orice femeie care se ingrasha pune pe sani, care slabeste da jos din sani...
0
09-02-2007, ora 00:00
sandrine
Nu este medic/terapeut
sandrine
:) da.. sunt slaba,.. dar nu sunt chiar atat de slaba.. vorbesc serios, adica.. mie imi place cum sunt asa, doar ca vreau sa-mi mai creasca putin sanii.. i-am avut si eu mai mari, ca am fost si eu mai plinuta, adica, aveam 1.70 si vreo 58 de kg. atunci aveam sanii mai mari. acum ca am slabit.. si sincer iti spun, niciodata nu am tinut cura de slabire.. am facut miscare..si am slabit fara sa vreau, pentru ca imi place sa ma plimb mult..si na.. si am slabit, si am sanii mici..:( si vreau sa-mi creasca, dar asta nu vreau sa insemne ca trebuie sa ma ingras..!! :)
0
24-05-2007, ora 00:00
rominutza
Nu este medic/terapeut
rominutza
si eu am sanii foarte mici.adika aproape nu i am.sunt ca la o fetitza de 12 ani cu toate ca am 18 ani.si eu sunt cam slaba am 1.58 si 42 de kg dar nu pot pune pe mine delok!sunt foarte complexata din cauza sanilor...sapt viitoare am decis sa merg la un medik.chiar nu stiu de ce nu mi s au dezvoltat.voi ce parere aveti???eu sunt disperata:((
0
04-06-2007, ora 00:00
duduta
Nu este medic/terapeut
duduta
pai voi ziceti ca ati slabit si ati ramas fara sani... suna tentant. eu as vrea tare sa mai scap de ei, ca nici nu pot sta dreapta din cauza lor... parca nu as apela, inca la chirurgie...
bafta
0
15-05-2008, ora 00:00
mariaaaaaaaaaaaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaaaaaaaaaaaa
va rog sa ma ajutati!!! AM 12 ANI SI nu am sani delOC!!!sunt foarte ingrijorata! va rog ajutatima
0
15-02-2009, ora 15:34
shmu
Nu este medic/terapeut
shmu
am 17 ani si nu am sanii foarte mari si nici foarte mici dar mi-ar placea sa stiu cum pot sa ii am mai mici, singura solutie este doar sa slabesc?eu am 1.70 si 55de kg deci nu as vrea sa mai slabesc
:)
0
15-02-2009, ora 15:36
shmu
Nu este medic/terapeut
shmu
stiu ca suna ciudat, dar la cum arat eu marimea pe care o am nu se vede foarte bine, va rog sa imi raspundeti:*
0
04-03-2009, ora 10:23
madalinapastrav
Nu este medic/terapeut
madalinapastrav
si eu am o problema cu marimiea.ori sunt eu prea obsedata de aceasta problema, ori nu stiu...dar la 15 ani, cat am acum..sanii nu dau nici un semn cum ca ar creste catusi de putin.plat..pur si implu.
ese ceva in neregula?as ramane profund datoare daca mi-ati raspunde, mutumesc!
0
04-03-2009, ora 10:24
madalinapastrav
Nu este medic/terapeut
madalinapastrav
scuzati greselile de mai sus..am scris in maare graba.
0
14-04-2009, ora 15:23
-elena-
Nu este medic/terapeut
-elena-
va rog sa ma ajutati, am 21 de ani, 1.73 si 55 kg, am sanii foarte, foarte, foarte mici, la fel cum ii aveam la 12-13 ani, sunt foarte complexata si ma afecteaza mult acest lucru.am citi pe internet ca exista tratamente pe baza de estrogen, doar la recomandarea medicului.acum cateva zile am vizitat un endocrinolog care mia spus pe un ton foarte ridicat ca e ca si cum i-as cere sa-mi schimbe culoarea ochilor printr-o injectie. :(.nu vreau sa apelez la o metoda chirurgicala, ci mai degraba vreau sa stiu ce se intampla cu mine, de ce nu s-au dezvoltat sanii.tin sa mentionez ca nu cred ca e o problema genetica pt ca femeile din familia mea sunt foarte foarte "dotate".va rog dn suflet sa ma ajutati cu un sfat.multumesc din suflet
0
12-06-2009, ora 18:17
catalinakaty17
Nu este medic/terapeut
catalinakaty17
buna!am 20 DE ANI, in jur de 1, 63 vreo 55-57kg si sunt complexata din cauza aspectului meu fizic.am sani mici [cupa72A]AM INCERCAT SA II MARESC PRIN MASAJ TIMP DE VREO 2 LUNI SI NU AM REUSIT. MI-AM FACUT MASAJ CU ULEI DE MASLINE AMESTECAT CU SEMINTE DE MARAR. A MAI INCERCAT CINEVA PRIN MASAJ?DACA A REUSIT, IN CAT TIMP?
0
04-07-2009, ora 01:49
ddanniellaa
Nu este medic/terapeut
ddanniellaa
am si eu nevoie de putin ajutor!!sunt destul de disperata! am 13 ani si intru in clasa a 7-a.mai am inca 11 colege in clasa si toate au sanii foarte dezvoltati.!!!la mine abia daca se zareste ceva...:( toate colegele mele poarta sutien si toate au ciclu...si problema e ca sunt cea mai mare ca varsta din clasa...toate au 12 ani(ma rog o sa implineasca anul asta 13)...sunt foarte complexata...nu stiu ce e cu mine...poate ma ajutati cu niste sfaturi !!!

multumesc anticipat!
0
04-07-2009, ora 04:25
sandrine
Nu este medic/terapeut
sandrine
lol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma faci sa rad. ai 13 ani!!!!!!!!! revino-ti ce mama naibii. toate sunteti disperate sa aveti sani foarte mari de la niste varste foarte fragede.trist.
0
04-07-2009, ora 16:53
mariaaaaaaaaaaaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaaaaaaaaaaaa
ddanniellaa imi poti da ID tau???? si eu am 13 ani
0
30-08-2009, ora 19:05
angeleyes42
Nu este medic/terapeut
angeleyes42
BUNA FETITELOR.SINCER.:SUNTE TI PREA MICI CA SA CERETI CEVA CE MAMA NATURA NU VA INZESTRAT.POATE DACA MAI AVETI PUTINA RABDARE SA MAI CRESTETI, CU SIGURANTA VE TI FI MULTUMITE DE SANII VOSTRI.(valabil ptr.domnisoarele de 11-12-13-14 -15 -16 -17 ani)
0
25-02-2010, ora 18:40
amiaza
Nu este medic/terapeut
amiaza
eu sincer nu va inteleg.

am 13ani, sunt putin plinuta dar nu se observa cand am haine pe mine. am sanii foarte mari (cupaD). sanii mari sunt foarte durerosi, am multe probleme din cauza lor. nici nu pot sa-mi tin spatele drept bine, am probleme la coloana din aceasta cauza.
0
05-02-2012, ora 21:23
andreeeaaaa
Nu este medic/terapeut
andreeeaaaa
Buna! am aproape 1.80, -80 kg si 17 ani..si eu am niste sani cam mici zic eu ptr inaltimea si kg mele, credeti ca dupa 18 ani vor incepe sa'mi creasca si mie in sfarsit sanii :))? stiu ca suna cam stupid dar as vrea sa stiu :D multumesc anticipat
0
27-02-2015, ora 12:39
camilla1
Nu este medic/terapeut
camilla1
Poti incerca diverse suplimente pentru marirea sanilor. Gasesti mai multe produse de gen pe piata romaneasca.
0
30-03-2016, ora 20:31
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Doamne fereste, la 13 ani nici menstruatia nu va venit si va puneti problema ca nu aveti sânii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •