Sarcina?

21-04-2017
Clara2
Nu este medic/terapeut
Clara2
buna ziua.ultima menstruatie am avut-o pe 21 martie iar pe 7 aprilie am avut doua contacte neprotejate : primul cu ejaculare afara si al doilea la diferenta de aproximativ jumatate de ora dar fara ejaculare( eram in a 18a zi a CM).este a 32 a zi de la ultima menstruatie si nu mi-a venit.as putea fi insarcinata? am mai avut luni in care mi-a venit la 33-34 de zile.nu am nici un semn ca mi-ar veni si nici sanii nu ma dor, nu au nicio modificare.in luna februarie mi-a venit pe 27 iar in ianuarie pe 31...multumesc!
2 comentarii
0
21-04-2017, ora 12:19
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Cand aveti contact neprotejat puteti ramane insarcinata si nu se poate exclude asta decat facand teste de sarcina (din sange sau urina) atunci cand menstra intarzie!
0
21-04-2017, ora 12:32
Clara2
Nu este medic/terapeut
Clara2
Dar care ar fi sansele sa raman in a 18a zi a ciclului?...zilele acestea am luat 2 pastile de paracetamol.ar putea intarzia si de la asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK