sarcina

02-07-2011
sads
Nu este medic/terapeut
sads
Buna ziua
Am o mare problema
Ultima menstruatie a venit pe 1 iunie.
am avut un contact sexual pe jumatate protejat pe 26 iunie: la inceput am avut prezervativ, apoi, pt 2 minute maxim am renuntat la el. prietenul meu nu a ejaculat niici in mine nici afara.
problema este ca azi, am avut dureri ca de menstruatie...mi-a ccurs putin sange, dar atat...
e posibil sa fiu insarcinata?
va rog sa ma ajutati
4 comentarii
0
02-07-2011, ora 14:46
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Teoretic nu prea ar trebui sa-ti faci griji, dar daca consideri ca e ceva in neregula fa-ti un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul sexual cu risc..
0
02-07-2011, ora 15:01
sads
Nu este medic/terapeut
sads
daca nu ar trebui sa imi facprobleme cu o posibila sarcina, ai idee de ce nu vine menstruatia?
am mentionat ca mi-au curs numai cateva picaturele, s-a oprit...
cu sarcina ar fi bizar sa existe, caci el nu a ejaculat, a durat foarte putin si nici nu eram in perioada fertila.
la un test facut la 7 zile de la contact ar iesi ceva? sau un beta hcg?
multumesc pt raspuns
0
02-07-2011, ora 17:07
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
s-ar putea sa fi insarcinata! sau poate ai racit. mai bine iti faci un test de sarcina sure check (este foarte sigur acest test)...
0
02-07-2011, ora 23:10
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Daca trebuia sa-ti vina pe 1, si ai facut sex cu 5 zile inainte, nu prea ai cum sa ramai, numai sa fi avut ovulatia tarziu, poate e o dereglare hormonala sau ai racit..mergi la medic daca crezi ca menstruatia ta nu e abundenta si cum ar trebui..testul de sarcina, e cel mai corect facut la 3 saptamani de la contactul sexual..acum nu stiu daca poate arata si mai devreme, din ce am inteles, este prea devreme, pana se implanteaza ovulul in uter si pana secreta acel hormon mai dureaza..vb cu medicul si vedeti ce e de facut..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •