Sarcina?

25-05-2012
lavinia2390
Nu este medic/terapeut
lavinia2390
Daca dupa 9 saptamani de la esec(prezervativ rupt-urmat de Escapelle) am facut analiza BetaHCG si a iesit rezultatul:...1, 2, mai este riscul de sarcina? Mentionez ca am facut si eco la 9 saptamani de la esec si nu s-a vazut nimic...dar eu tot speriata sunt...ca poate nu a vazut medicul.
Ce sa fac?
Va multumesc!
7 comentarii
0
25-05-2012, ora 12:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca ai avut menstruatie, totul e in regula.
0
25-05-2012, ora 12:18
lavinia2390
Nu este medic/terapeut
lavinia2390
Mentruatie am avut, doar ca tot mi-e frica...menstra a fost mai ciudata, poate din cauza escapelle-ului...
0
25-05-2012, ora 14:51
alexa-cata25
Nu este medic/terapeut
alexa-cata25
buna!!!ar putea sa ma lamureasca cineva si pe mine sincer sunt cam ingrijorata, am auzit fel de fel de comentarii si nu stiu ce sa mai cred, se poate sa ramai insarcinata atata timp cat se iau anticonceptionale?
0
26-05-2012, ora 12:18
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Nicio metoda contraceptiva nu este 100% sigura deci da, poti ramane insarcinata orice metoda ai folosi. Dar asta nu inseamna ca se intampla mereu si la oricine.
0
26-05-2012, ora 13:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
pentru lavinia2390 : Din cauza acelei pilule ai avut o menstra mai ciudata. Plus ca un medic ar fi vazut la ecografie cu siguranta o sarcina. Nu te mai stresa degeaba.

pentru alexa-cata25: sansele de a ramane insarcinata pe durata adminsitrarii de pilule contraceptive este aproape de 0. E posibil insa sansele sunt extrem extrem EXTREM de mici. Atat de mici incat nu trebuiesc luate in considerare.
Nu vei ramane insarcinata atata timp cat iei anticonceptionale, nu iti mai face probleme si ENJOY!
0
27-05-2012, ora 16:45
alexa-cata25
Nu este medic/terapeut
alexa-cata25
multumesc mult, pentru raspunsurile voastre, imi sunt folositoare, sincer nu as vrea sa ma trezesc cu o sarcina nedorita, mai ales ca din cauza anticonceptionalelor nu mai am menstruatia regulata
0
27-05-2012, ora 19:48
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Ar trebui sa consulti un medic, anticonceptionalele regleaza menstruatia, nu o deregleaza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •