SARCINA?

17-05-2014
bruneta mica
Nu este medic/terapeut
bruneta mica
am si eu o nelamurire cm trebuia sa imi vina pe 6-05-2014, si nici azi nu mi a venit sanii s-au inarit putin de aproape 1 saptamana.acum cateva zile nu mai erau tari iar dupa o zi mi s au inarit la loc.am avut mai multe contacte neprotejate.este posibil sa fie sarcina sau stiu alta problema care poate inarzia si cat timp? 
inca nu am facut un test de sarcina.mai intai vreau niste sfaturi 
ciclul il am regulat de obicei mai imi intarzie la 4 5 luni cam 5 zile nu mai mult 
ce credeti ca e posibil sa am 
si am mai auzit ceva daca e sarcina ca nu e bine sa tii pisica in casa deoarece am 2
2 comentarii
0
20-05-2014, ora 22:59
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Daca inca nu ti-ai facut test de sarcina este timpul sa faci unul. Eu cred ca ai sanse mari sa fii insarcinata. Nu inteleg ce legatura au pisicile cu sarcina. Stiu o gramada de femei care au pisica sau catel si au nascut.
0
21-05-2014, ora 22:57
bruneta mica
Nu este medic/terapeut
bruneta mica
sincer nu am incredere in testele de sarcina am un avort facut.
am facut test barza si surechek si erau negative iar dupa o saptamana aveam greturi cand am fost la control aveam 5 saptamani.va multumesc pentru sfat si cred ca este sarcina dupa simtome
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •