Sarcina?

12-09-2016
Luiza1998
Nu este medic/terapeut
Luiza1998
Buna, am facut sex pentru prima data, protejat, nu a curs atunci sange a curs la prima urinare, de ce? Dupa am avut ciclu pe 18 luna trecuta pe 26 a trecut pe 29 am facut sex, acum de pe 10 am avut iar ciclu si azi pe 12 s.a terminat nu mai curge nimic, sunt insarcinata?mentionez ca azi am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar vreau sa stiu ce e, pot fi insarcinata?
2 comentarii
0
12-09-2016, ora 17:48
Luiza1998
Nu este medic/terapeut
Luiza1998
Mentionez ca a doua oara am facut neprotejat
0
12-09-2016, ora 21:30
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
La dezvirginare nu trebuie neaparat sa curga mult sange, urinarea poate ca l-a scos pe putinul ramas. Pare ca aveti un ciclu neregulat de care trebuie sa aveti grija, caci puteti sa fiti insarcinata pana samva dati seama. Daca ati facut un test de sarcina si este negativ raspunsul este clar.
Va recomand calduros sa va informati temeinic asupra masurilor contraceptive si BTS-urilor, ca sa nu ajungeti in situatii neplacute si chiar periculoase. Daca faceti sex neprotejat riscati si una si cealalta.
Sexul inseamna placere dar inseamna si responsabilitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •