sarcina cu anticonceptionale?:(((

13-05-2009
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
pe 11 martie mia venit CM atunci am inceput sa iau si anticonceptionale novynette..leam luat corect numai ca in luna aceea am facut un tratament pt bronsita 8 zile.. in a 3a zi dupa ce am terminat tratamentu am avut rel sexuale cu pr meu...pe 8 aprilie mia venit CM.pe 22 aprilie miam facut un test pt ca ma simteam f rau si a iesit negativ.pe 26 am avut rel cu pr meu dar am luat postinor deoarece faceam tratament pentru o infectie.. pe 6 trebuia sami vina CM..si nu a venit.de 3 saptamani ma simt rau..vomit in fiecare seara, ametesc si am dureri de burta..oare am avut ciclu peste sarcina?/...oare sunt insarcinata?..pe 8 mai miam facut un test care a iesit negatriv.pe 9 mia crus 2 picaturi de sange dupa ce mam culkt cu pr meu..va rog spunetimi..oare este sarcina??...
6 comentarii
0
13-05-2009, ora 12:12
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
este adevarat ca antibioticul reduce efectul anticonceptionalelor, dar mai corect ar fi sa folosesti prezervativul in loc sa iei toate pastilele astea ca nu fac bine, ai luat si anticonceptionale, si pilula de a 2 a zi, dupa ce ai luat toate pilulele astea nu cred ca mai ai posibilitatea sa fii insarcinata.

dar scuza-ma o intrebare dar tu iei in continuare anticonceptionalele sau nu?
ca voma siametelele pot fi si de la anticonceptionale, trage o fuga la un doctor,
sau daca vrei sa iti iei o piatra de pe inima du-te si fa analise de sange beta-HCG(sunt analize care se fac pt sarcina), alea nu gresesc niciodata, pupici.
0
13-05-2009, ora 16:20
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dupa toate semnele, nu e vorba de o sarcina. Probabil sunt reactiile adverse ale Postinor-ului.
0
14-05-2009, ora 08:58
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
mi-am mai facut ieri un test ( tip banda) si a iesit negativ.a trecut o sapt si nimik...:(:(:(.multumesc frumos pentru raspunsuri..am sa mai astept:(
0
16-05-2009, ora 21:35
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
raspundetimi si mie va rog frumos..
0
19-05-2009, ora 11:27
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
au trecut 14 zile si nu mia venit:(((...va rog este posibila o sarcina??...am burta destul de mare pana acu nu avema deloc...si ma doare burta in fiecare zi ca si cum miar veni menstruatia pentru cateva minute...pe 19 seara miam facut iar un test (minut)..va rog raspundetimi
0
23-05-2009, ora 09:43
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
ieri miam facut iar un test si a iesit negativ..imi rasp si mie cnv va rog??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •