Sarcina cu risc

05-05-2011
elenagabriela
Nu este medic/terapeut
elenagabriela
Am 43 ani am avut anul trecut in sept un avort intern la 9 saptamani, acum ultimul ciclu a fost in 10 martie, in 27 aprilie am facut hcg si era 239.3, am pierderi de sangeacum aproape ca un ciclu.Ier am facut un examen ginecologic si ecoscopiela urgente si mi a spus ca se vese o sarcina de 4 max 5 saptamani dar cu semnul intrerbarii, imi era foarte rau si nu am inteles tot ce mi a spus(sunt in italia )nu am copii si imi doresc foarte mult.Ce parere aveti e normal?doctorul meu mi a spus ca e o sarcina de 8 saptamani iar la eco se vede de 4 sapt ce poate sa insemne?
2 comentarii
0
05-05-2011, ora 19:37
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Imi pare rau ca trebuie sa va spun asta, dar obisnuiti-va deja cu gandul ca e vorba de (inca) o sarcina pierduta. Nu mai putem numi asta iminenta de avort, ci avort spontan.
0
10-05-2011, ora 16:14
elenagabriela
Nu este medic/terapeut
elenagabriela
multumesc pentru raspuns, ati avut dreptate, la cateva ore dupa ce v am scris am avut metroragie mare am lesinat m am trezit la maternitate de unde am revenit astazi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiul fizic în cursul sarcinii – benefic pentru mamă și bebeluș
  • Obezitatea poate fi „transmisă” de la mamă la făt
  • Risc crescut de complicații la gravidele cu astm
  • Un model matematic poate determina cantitatea de bisfenol A care ajunge la făt în urma expunerii materne
  • Exercițiile fizice intense, sauna și băile fierbinți la femeile însărcinate
  • Valorile mari ale tensiunii arteriale înainte de a rămâne însărcinată ar putea crește riscul de avort
  • Sarcina cu risc
  •