Sarcina dupa avort?

26-08-2018
Andr21
Nu este medic/terapeut
Andr21
Am o dilema... am pierdut o sarcina acum 3saptamani.. am avut contacte neprotejate si a ejaculat in mine.. imediat dupa avort (prin aspiratie). asta insemnand dupa doua zile.. pana in prezent 5 la numar.. este posibil sa fiu insarcinata din nou ?
5 comentarii
0
29-08-2018, ora 23:13
Carla_34
Nu este medic/terapeut
Carla_34
Daca ai ovulat in astea 3 saptamani, e posibil.
0
30-08-2018, ora 12:41
Andr21
Nu este medic/terapeut
Andr21
Am fost la medic dar nu mi’a zis nimic.. e posibil sa nu vada ? Mi’a dat tratament cu metronidazol si tantum rosa insa la prima administrare am avut dureri on zona abdominala inferioara si nu stiu ce sa fac sa mai iau ?
0
31-08-2018, ora 17:12
Carla_34
Nu este medic/terapeut
Carla_34
E posibil sa nu se vada inca. Dar nu ti-a spus sa te protejezi macar cateva saptamani dupa avort? Durerile de burta nu cred ca sunt de la Metronizadol, e bine sa-l iei sa previi posibile infectii. Daca tot te doare, ar trebui sa mergi din nou la doctor.
0
31-08-2018, ora 20:03
Andr21
Nu este medic/terapeut
Andr21
Mi’a redus tratamentul.. mi’a spus sa iau diar ovulele (flagyl) si tantum rosa..
0
07-09-2018, ora 01:07
Andr21
Nu este medic/terapeut
Andr21
Au trecut 29 zile de la avort si nu mi’a venit ciclul.. si am burta cam tarisoara..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •