sarcina dupa avort.help pls!!!!

25-07-2009
yoyu
Nu este medic/terapeut
yoyu
buna ziua am 18 ani am facut un avort iar dupa o luna am inceput sa iau tri-regol.am intrerupt tratamentul dupa o luna din cauza sangerarilor.in timp si dupa 6 zile de la terminarea primei tablete de 21 am avut contact sexual neprotejat.iar acum imi intarzie CM.am facut 1 test de sarcina tip "betisor" si a iesit pozitiv.la care am mai facut 2 tip tableta "WINWIN" care mi-au iesit negative...e posibil sa fi ramas insarcinata?dar totodata e posibil sa fi ramas insarcinata in timpul sangerarilor pt ca am auzit k nu sunt bune.va multumesc astept raspuns A.S.A.P.
5 comentarii
0
16-09-2009, ora 17:00
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
din cate cunosc eu fals pozitiv nu exista. daca a aparut a doua dungulita e sarcina. in mod normal organismul nu produce HCG doar in sarcina. nu cred sa iti fi ramas nivelul HCG de la sarcina avortata...dar poate sa confirme/infirme eventoal altcineva mai bien informat. din cate inteleg au trecut deja 2 luni de la avort, nu?
cu toata parerea de rau, testul ala pozitiv ma face sa ma gandesc la sarcina. imi pare rau.

tu fa absractie de comentariul meu dar ma depaseste ca dupa ce ai trecut deja prin asa ceva cum de ai mai riscat in asa fel.
0
16-09-2009, ora 17:00
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
acum am vazut abia data...ai lamurit problema?
0
02-07-2013, ora 21:43
An33
Nu este medic/terapeut
An33
Buna seara, pe 27 iunie am facut un avort nu am avut dureri sau sangerari, abea a 5-a si a6-a zi am avut sangerari foarte putin, dupa 6 zile de la interventie am avut contact sexual neprotejat si a ejacuat in mine exista riscul 100% sa raman imediat gravida? mentionez ca am fugit imediat la baie si am incercat sa ma curat si am avut si putin sangerari imediat dupa contactul sexual..banuiesc ca sa scurs tot. Va rog sa imi raspundeti sunt speriata.Nu vreau sa ajung la al 3-lea chiuretaj.
0
27-07-2013, ora 08:36
Elllla23
Nu este medic/terapeut
Elllla23
daca am facut'o cu o zi inainte de intrerupere neprotejat e posibil sa fiu iar insarcinata?
0
15-08-2013, ora 09:35
ralucutza12345
Nu este medic/terapeut
ralucutza12345
an33 ai rezolvat problema ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •