Sarcina după chiuretaj

27-10-2017
Mell33
Nu este medic/terapeut
Mell33
Buna! Am trecut printr-un chiuretaj iar la 7 zile după acesta am întreținut relații intime, neprotejat. In cazul in care voi fi din nou însărcinată, pot duce aceasta sarcina cu bine ? Mulțumesc anticipat. Menționez ca am 20 ani.
5 comentarii
1
30-10-2017, ora 11:13
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Puteti si ar fi chiar indicat sa duceti sarcina la termen daca ramaneti din nou insarcinata!
0
31-10-2017, ora 23:57
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Acelasi sfat vi-l dau si eu.
dr Petre Muresan
0
05-11-2017, ora 00:49
Mell33
Nu este medic/terapeut
Mell33
As dori sa primesc mai multe sfaturi. Au trecut 18 zile, încă nu mi-a venit menstruația. Când este indicat sa fac un test de sarcina? Care sunt riscurile? Pot trece printr-un avort spontan ? Pot face o infecție ? Va rog sa îmi răspundeți. Mulțumesc !
0
07-11-2017, ora 20:04
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Dupa o intrerupere de sarcina ovarele isi reiau mai greu functia si se decaleaza si menstra urmatoare dar faceti mai bine si un test de sarcina sa excludeti acest risc.
0
14-11-2017, ora 00:53
Mell33
Nu este medic/terapeut
Mell33
Am făcut test, a ieșit negativ. Aștept menstra. Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerarea vaginală după chiuretaj
  •