sarcina dupa contact sexual protejat?

23-10-2007
ana20marys
Nu este medic/terapeut
ana20marys
mi-a intarziat ciclul 6 zile.am avut un contact sexual protejat in a 14-a zi de la ultima menstruatie, dupa o perioada lunga de abstinenta.de obicei am ciclu regulat.care e probabilitatea unei sarcini?
4 comentarii
0
24-10-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca prezervativul nu a fost verificat dupa actul sexual pentru a se depista eventualele gauri, este foarte posibil sa ramaneti insarcinata. Daca a fost verificat si era integru, nu prea sunt sanse sa fi ramas gravida, decat daca in timpul preludiului au fost si contacte intravaginale neprotejate.
0
24-10-2007, ora 00:00
ana20marys
Nu este medic/terapeut
ana20marys
prezervativul a fost verificat, contacte intravaginale fara protectie nu am avuT iar ejacularea s-a produs la cateva secunde dupa incheierea actului sexual(in afara vaginului).intarzierea menstruatiei se poate datora unor pastile pt raceala sau stresului?raceala la ovare se manifesta si prin urinari dese?am doar acest simptom.daca mi-ati da o certitudine v-as fi extrem de recunoscatoare.multumesc
0
26-01-2010, ora 16:51
crazydemon
Nu este medic/terapeut
crazydemon
buna ziua!
acum 2 saptamani am avut un contact sexual protejat.prezervativul era in stare perfecta, terminarea actului sexual avand loc in afara vaginului.
totusi, de vreo saptamana am o stare de greata la anumite mirosuri.
oare sunt insarcinata?
mentionez ca toate contactele sexuale au fost protejate.
as dori un raspuns cat mai urgent!
multumesc anticipat
0
29-01-2010, ora 17:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu exista decat o cale de a afla : faceti un test de sarcina !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •