sarcina fara dezvirginare ?

21-09-2014
teb01
Nu este medic/terapeut
teb01
Pe 6.08 am practicat unele jocuri cu iubitul meu. Mentionez ca sunt virgina. Nu a avut loc penetrarea si nici ejacularea doar a atins cateva secunde zona genitala. Menstruatia a venit la timp pe 14.08 si a durat normal, 6 zile ca de obicei. Pe 23.08 am facut totusi un test pt ca m-am documentat si am vazut cazuri in care menstruatia a venit la timp si totusi era insarcinata. Testul a iesit negativ, a fost un test surecheck de tip stilou. Nu prezint niciun simptom absolut nimic, totusi citind pe internet am vazut cazuri in care nu au prezentat niciun simptom si totusi erau insarcinate. Asa ca pe 03.09 am mai facut un alt test si a iesit tot negativ. Credeti ca mai sunt motive de ingrijorare? Va rog sa raspundeti. Multumesc.
5 comentarii
0
21-09-2014, ora 23:52
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
La majoritatea testelor de sarcina actuale este suficient o luna pt a-ti da un rezultat corect nu te mai stresa singura, si DA sunt cazuri de sarcina si sa existe si menstruatie, era o emisune NAM STIUT CA ERAM INSARCINATA caut-o pe net sa vezi cazuri reale.
0
27-09-2014, ora 12:55
mirela...
Nu este medic/terapeut
mirela...
Buna am si eu o problema pe la inceputul lui augus am avut un act sexual.Nu semana cu act chiar deoarece prietenul meu doar 3 4 cm a introdus a durat vreo 5 min maxim a fost neprotejat si nu a ejacuat in mine sunt inca virgina nu ma durut.acum sunt ft speriata pot fi insarcinata ? Mentionez ca ciclul nu este regulat shi a venit la timp (30 zile) a durut ca deobicei 5 zile si a fost abundenta ca deobicei.am facut 6 teste shi toate au aratat negativ.ajutatima va rog
0
28-09-2014, ora 22:07
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca testele au aratat ca nu esti insarcinata de ce iti mai faci griji?
0
02-10-2014, ora 15:27
mirela...
Nu este medic/terapeut
mirela...
@MARTON Din cauza burtii oare am paranoe ori m-am ingrashat dar parca e putin mai mare.
0
04-10-2014, ora 21:12
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Acum vine iarna iar organismul isi ia masuri de precautie facandu-si stocuri, dar ca sa fii linistita poti face un control ginecologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •