Sarcina fara penetrare

08-05-2016
Amelia001
Nu este medic/terapeut
Amelia001
Buna ziua! Aseara am practicat unele jocuri cu iubitul meu, nu m-a atins cu penisul in zona genitală. Si-a dat drumul pe fundul meu, si eu am ținut mana pe zona genitală pentru a nu se scurge sperma. Ideea e ca am simțit pe mana ca s a scurs si in acea zona. Credeți ca exista vreun risc de sarcina? Mentionez ca nu a existat penetrare. Si menstruație am avut de pe 30.04 pana pe 04.05. Multumesc
4 comentarii
0
08-05-2016, ora 15:27
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Riscul unei sarcini in situatia de fata este aproape zero.Trebuie sa stii ca si in cazul ejacularii in vagin in perioada fertila, probabilitatea de aparitie a unei sarcini este de 80%.Spermatozoizii nu au ochi sa vada in ce directie inoata, asa ca inoata haotic, si din cei aproximativ 200 de milioane de spermatozoizi, s-o nimeri unul sa ajunga la destinatie, la ovul.Asta in cazul ejacularii in vagin.In cazul ejacularii in afara vaginului, nemernicii au de strabatut un drum prea lung, si majoritatea plutesc in deriva, iar in final dau ortul popii... :))
Iti recomand o educatie sexuala corespunzatoare, inainte de a trece efectiv la fapte...
0
08-05-2016, ora 15:31
Amelia001
Nu este medic/terapeut
Amelia001
Considerați ca nu ar fi nevoie de pastila de a2a zi?
0
08-05-2016, ora 15:33
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Absolut.Ai lua-o degeaba, ba mai mult, ti-ar face si rau, fiindca acea pilula contine o doza destul de mare de hormoni estrogeni, ce ti-ar perturba sistemul endocrin.
0
08-05-2016, ora 15:34
Amelia001
Nu este medic/terapeut
Amelia001
Va mulțumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •