Sarcina in prima zi de menstruatie?

12-11-2009
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Daca am avut contact in prima zi de menstruatie care este riscul de a ramane insarcinata? Si mai ales daca la 6 saptamani de la contact am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative..
5 comentarii
0
12-11-2009, ora 21:26
iri myn
Nu este medic/terapeut
iri myn
Prima zi de menstruatia este prima zi de sangerare. Riscurile de a ramane insarcinata sunt extrem de mici dar nu imposibile.
Spui ca dupa 6 saptamani de la acest contact sexual ai facut 2 teste de sarcina care au iesit negative: deduc de aici ca urmatoarea menstruatie nu a mai venit de 6 saptamani?
Sau ciclul tau menstrual este neregulat?
0
12-11-2009, ora 21:33
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
ba da.. menstruatia mea a mai venit odata...in data la care trebuia sa imi vina... poate un pic in cantitate mai mica dar m-a tinut 4 zile...aproape ca deobicei. eu folosesc contraceptive milligest si asta mi-a reglat menstruatia. In perioada dinaintea contactului insa nu am luat contraceptivele la ore f fixe (3-4 ore diferenta). si o zi sau 2 am luat cate o pastila de sephydit pastile naturiste pt calmare si somn linistit.
0
12-11-2009, ora 22:03
iri myn
Nu este medic/terapeut
iri myn
Atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

Multa sanatate iti doresc
0
12-11-2009, ora 22:18
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Nu cred ca esti gravida dar poti merge la un ginecolog ca sa fi linistita.Durerile de sini, sau sini tari si fierbinti, mincarimi ale sfircurilor, anunta de obicei menstruatia. Iti doresc sanatate!
0
12-11-2009, ora 22:22
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Multumesc... sper sa ma linistesc. si de acum pastilele o sa le iau ceas elvetian la fix. sanu mi stau cu emotii...mai astept pana duminica si sper sa fie totul ok...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •