sarcina incipienta?oprita in evolutie?

12-05-2011
bruneta2202
Nu este medic/terapeut
bruneta2202
Am facut testul de sarcina la sange gch valoarea 481..o vaga scurgere maro am ajuns la doctor un intravaginal si miii de nedumeriri.(.tin sa mentionez ca dupa calculu dansului am 6 saptamani)..sarcina oprita in evoluti?sarcina incipienta, extrauterina pe trompa stanga toate cu semnu???? nici dansul nu era sigur..alt intravaginal la alt doctor aceleasi raspunsurii plus...la nivelul fundului uterin mica colectie lichidianatransonica de 0, 25 cu contur ecogen aspect sugestiv pt sac gestational intrauterin ultraincipient fie pt un pseudosac gestational...pe ovarul stang mai multi foliculii cavitari de 0, 4-0, 7cm si o farmatiune cu pereti grosi aspect sugestiv pt un corp galben.din cate stiu la sase saptamani se aude inima fatului batand de ce nimeni nu da un raspuns concret??!!!!! 1daca este o extrauterina pe trompa stanga cum se poate scapa fara scoaterea trompei???nu vreau sa ajung la asta si mi sa zis sa mai revin peste 7 zile la control...2daca ar fi pe trompa la cate saptamani se poate sparge sa sangerez ca am deja o usoara jena si simt o amorteala pe picior stang???? 3daca nu este pe trompa si sa localizat in alta parte ce risc egzista????
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul