Sarcina nedorita

29-05-2013
theorghe
Nu este medic/terapeut
theorghe
Buna ziua !
Am si eu o intrebare la dumneavoastra.
Prietena mea in varsta de 18 ani, a ramas gravida, iar acuma este in prima luna. am mers la ginecolog si ne-a spus ca trebuie sa faca avort, alta solutie nu exista.
Dar din cate am inteles eu, sunt niste pastile/ injectii care ar putea inceta sarcina.
Puteti sa imi spuneti daca este adevarat ca poate renunta la sarcina si fara avort ?
6 comentarii
0
29-05-2013, ora 19:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ar fi trebuit sa intrebati medicul ginecolog despre acest lucru! Nu faceti ceva de capul vostru, sa nu complicati situatia!
0
29-05-2013, ora 19:59
theorghe
Nu este medic/terapeut
theorghe
Am intrebat, si mi-a spus ca nu o intereseaza si sa mergem sa faca avort. si e cam 3 milioane in prima luna...
Deci sa inteleg ca nu stiti nimic despre acele pastile/injectii ?
0
30-05-2013, ora 08:30
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
mergeti si la ALT medic ginecolog..
parere:
tot la asta se va ajunge
cele bune,
0
30-05-2013, ora 11:49
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
theorghe, mergeti si la un alt cabinet insa majoritatea medicilor fac chiuretaj ( avort) pentru intrerupere de sarcina.
0
30-05-2013, ora 12:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Eu am auzit si de injectii si de pastile, insa nu sunt sigura ca in Romania se gasesc...insa provoaca o hemoragie destul de mare, adica nu v-as sfatui sa luati decat daca vi le recomanda un medic (asta in cazul in care le gasiti si acolo).
Asculta de sfaturile primite si consultati si un alt medic ginecolog, dar vb mariei, intr-un final tot acolo se ajunge.Ar fi trebuit sa va protejati si scapati de aceste probleme acum! Sunteti din Bucuresti? Daca da, va pot recomanda eu o dna dr ginecolog cu cabinet particular!
0
29-04-2014, ora 20:14
Rollo
Nu este medic/terapeut
Rollo
Buna! Am si eu o intrebare...din pacate am avut un contact nerotejat, dar nu a terminat inauntru... la exact 14 zile trebuia sa imi vina menstruatie si mi-a venit...problema este ca am mai citit pe ici pe colo, ca poate fii un semn al implementarii..Nu am avut nici o alta simptoma de sarcina..doar mici ameteli si dureri de cap (mentionez ca sunt anemica). Intrebarea mea este: oare aceasta scurgere este un prim semn al unei sarcini?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Protejarea sarcinii - riscuri de întrerupere a sarcinii și cum să le eviți
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Examinarea placentei poate releva cu acuratețe mare cauza unei sarcini pierdute
  •