sarcina oprita in evolutie

12-10-2005
hodos
Nu este medic/terapeut
hodos
Pe data de 06.09 am avut un avort spontan la 7 saptamani si mi s-a facut la urgenta chiuretaj uterin.In urma analizei de laboratr (biopsie) a materialului obtinut din
chiuretaj rezultatul este:"Materialul examinat contina numeroase fragmente de caduca, rare vilozitati placentare precum si fragmente de endomedru in faza secretorie cu fenomene Arias-Stella." Va rog sa imi spuneti ce semnifica acest rezultat, ce fel de sarcina a fost si care au fost cauzele care au dus la avort?Ne doream f.mult aceasta sarcina.Este posibil sa se repete si la urmatoarea sarcina?Ce analize ar trebui sa fac ca sa ma linistesc ca sunt in regula?Initial mi s-a pus diagnosticul de infertilitate (lipsa ovulatiei), drept pt.care ne-a luat prin surprindere aceasta sarcina.In luna in care am ramas gravida nu am luat tratament de stimulare ovariana.DUM=04.07.2005, durata cicului=35-36 zile. Depresie-am inceput un tratament cu Seroxat la sugestia unui medic psihiatru.Pe data de 26.09 sunt programata la anlize de sange si urina(inclusiv anlize hormonale).Influenteaza in vreun fel acest antidepresiv rezultatele analizelor, pt.ca nu pot sa intrerup tratamentul.(subst.activa este paroxetin)?
1 comentarii
0
01-11-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Eu sunt medic rezident de psihiatrie, asa ca am sa-ti raspund la intrebarea din domeniul meu: Seroxatul nu influenteaza rezultatele analizelor.
Iti urez mult succes si sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.