sarcina sau alta problema medicala?

05-10-2014
ioanapatty
Nu este medic/terapeut
ioanapatty
Buna ziua, va rog foarte mult sa ma ajutati cu o parere. Am 18 zile de cand imi intarzie ciclul. Pe data de 18 ar fi trebuit sa-mi vina, pe 19 am avut o secretie maro, ca cea de dinaintea menstruatiei, m-a tinut jumatate de zi, pe 20 am avut cateva pete de secretie maro, apoi pe 21 catre seara abia, am sangerat putin iar apoi nu am mai avut absolut nimic. Nu am mai avut aceasta problema pana acum. Mereu imi venea la 28 de zile si ma tinea mereu vreo 6 zile maxim. Aveam dureri cu vreo saptamana inainte, iar acum nu am mai avut nici o durere. Am fost si am facut o ecografie, la o saptamana de cand imi intarziase, nu s-a vazut nimic concret, doar niste mici puncte la ovarul stang, care ar putea fi din cauza ca nu mi-a venit ciclul, ori niste mici chisturi, nu m-a lamurit exact doamna doctor. Am niste mici dureri de scurta durata, de spate si burta si ma mai inteapa cand intr-o parte, cand in cealalta. Am avut in cateva zile greturi si ameteli. Am facut si test de sarcina, unul in primele zile de la intarziere iar celalalt cu cateva zile in urma, dar nu a iesit nimic. Am uitat sa mai precizez ca am avut un contact sexual neprotejat, fara finalizare "in interior", exact in perioada de ovulatie.Aseara, adica pe 4 octombrie am sangerat iarasi, foarte..foarte putin, dupa care iar nu am avut nimic. Dati-mi va rog o parere. As vrea sa stiu ce sa fac in continuare. Multumesc mult.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul