Sarcina sau dereglare

09-11-2017
Nedumerita123
Nu este medic/terapeut
Nedumerita123
Buna ziua ma confrunt si eu cu o problema am avut menstruatie la 32 - 34 de zile care dura 5 zile luna trecuta am luat anticonceptionale si mia venit menstruatia la 25 de zile si ma tinut 3 zile sa fie vorba de sarcina ?
3 comentarii
0
10-11-2017, ora 09:45
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Faceti beta-HCG din sange si ecografia endovaginala.
0
02-01-2018, ora 13:43
Andreea67v
Nu este medic/terapeut
Andreea67v
Pe data de 4 decembrie 2017 am avut ultimul ciclu, de 5zile, eu am ciclu de 28-29 de zile.Pe data de 19 si pana pe 23 am avut contacte neprotejate.Astazi sunt in a 3-a zi de intarziere, ceea ce la mine e ciudat, de obicei vine regulat...Am stari de oboseala, dureri usoare in zona abdomenului, ceea ce e ciudat, de obicei aveam dureri mari inainte de a-mi veni..sani umflati, iar un lucru ciudat...am scurgeri albe destul de abundente.Dupa 8 zile de la contact am facut un test, a fost negativ, dar ma gandesc ca a fost facut prea devreme..Au trecut 2 saptamani de la contact, voi astepta sa vad daca apare, desi semne ca ar veni, cum aveam de obicei, nu sunt..Va rog, ajutati-ma cu un sfat
0
11-01-2018, ora 22:48
G Elena Camelia
Nu este medic/terapeut
G Elena Camelia
Buna seara am o întrebare am luat anticoncepționale karissași am uitat sa le iau trei seri de câteva zile am sintomele de sarcina am grețuri nu suport mâncarea se poate să fi ramas gravida și când pot face un test de sarcina menționez că sunt la începutul foliei adică am luat 4 pastile din folie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •