Sarcina sau imaginatia mea?

23-10-2012
RusuBianca
Nu este medic/terapeut
RusuBianca
Pe 28iulie am avut ultimul contac sexual neprotejat cu prietenul meu, insa el nu a terminat in min(desi nu sunt f sigura).Pe 30iulie mi-a venit CM, apoi mi-a venit si in august, septembrie.Insa in octombrie m-am mutat in o alta tara, si in aceasta luna mi-a venit cm 2zile normal si dupa mult mai putin, eu care aveam 4-5 zile pline.Tind sa cred ca sunt insarcinata, parca imi simt burta mai tare, si uneori se misca ceva.Cele 2 teste facute au iesit negative.Mi-e f frica, sunt f stresata, nu dorm noptile.Va rog mult spuneti-mi parerea dvoastra.Am citit mii de forumuri, si f multe femei au avut sarcini peste cicluri in primele 4-5luni.Va multumesc anticipat.
7 comentarii
0
23-10-2012, ora 16:17
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.Menstruatia peste sarcina este un mit.Multe femei insarcinate, mai ales in primul trimestru de sarcina, au sangerari vaginale(reduse cantitativ)si de aici se naste confuzia asocierii acestora cu menstruatia.
2.contactul neprotejat nu a fost in perioada fertila
3.3 luni ti-a venit menstruatia
4. teste de sarcina negative
Concluzia: 100% nu esti insarcinata!!!
0
28-10-2012, ora 14:22
RusuBianca
Nu este medic/terapeut
RusuBianca
Insa de ce pe 17octombrie am avut 2zile normale, adica abundente, iar restul celor 3zile mai putin si maroniu inchis...?Am fost si stresata la inceput de luna, de asemeni am schimbat tara..Sa fie din cauza climatului?stau intr-o zona de padure.
0
28-10-2012, ora 14:54
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ceea ce descrii reprezinta o menstruatie normala, sangele se oxideaza si spre sfarsit este maroniu.Intr-adevar, factorii externi, cum ar fi in cazul tau mutatul intr-o alta tara pot fi influenta menstruatia(cantitativ, durata).
0
28-10-2012, ora 15:57
RusuBianca
Nu este medic/terapeut
RusuBianca
Ms mult, oricum sper sa ajung cat de curand la un control, pt linistea psihicului meu :)
0
29-10-2012, ora 14:14
RusuBianca
Nu este medic/terapeut
RusuBianca
Am fost in aceasta dimineata la un control ginecologic.Doctorita mi-a zis ca sunt rosie inauntru si am o raceala buna.Mama mi-a zis de acasa ca doctorita nu prea exceleaza in domeniu.Daca era vorba de o sarcina in 3luni la un control ea putea sa observe?s-a uitat in mine doar.As fi vrut si ecograf dar nu avea.
0
29-10-2012, ora 17:08
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
La 3 luni garantat se observa, chiar si fara ecograf.Sunt convinsa ca inca esti stresata, dar crede-ma, nu ai motive, asta ti-o spun eu si un prieten medic caruia i-am expus cazul tau.Ti-am mai spus, stresul, mutatul intr-o tara straina si tot felul de factori externi modifica menstruatia, dar insarcinata clar nu esti.
0
29-10-2012, ora 18:29
RusuBianca
Nu este medic/terapeut
RusuBianca
Multumesc din suflet 3
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •