Sarcina sau intarzierea ciclului in urma efectuarii HSG si sonohisterosalpingografiei?

30-09-2013
crizantema13
Nu este medic/terapeut
crizantema13
Buna ziua,

Mi-a venit ciclul pe 5 septembrie. Pe 13 septembrie am facut histerosalpingografie iar pe 14 septembrie sonohisterosalpingografie (nu s-a decelat nicio problema, sunt apta de a concepe copii) si am uramat 7 zile tratament cu zinnat. Am ciclul menstrual regulat 25 zile, cu ovulatie (test pozitiv) in ziua 12. Dupa aceste investigatii am avut ovulatie in ziua 18 (test pozitiv). Astazi 30 septembrie ar fi trebuit sa-mi vina ciclul si nu am niciun simptom. Am facut testul de sarcina dar a iesit negativ.

Este posibil sa fi ramas insarcinata sau din cauza tratamentului si a investigatiilor imi intarzie ciclul? Mentionez ca sotul a fost diagnosticat cu oligozoospermie iar medicul ne-a propus (daca nu raman insarcina luna aceasta) sa facem inseminare artificiala (eu am 38 ani iar sotul 40). La ce interval sa repet testul de sarcina ?(pur si simplu ma demoralizeaza cand vad ca este negativ). Multumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •