sarcina sau nu?

16-07-2012
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
buna am si eu o intrebare luna trecuta pe 24.mi-am facut un test de sarcina, mi-au aparut 2liniute doar ca una mai putin vizibila, doar ca seara mia venit menstruatia, numai ca nu era normala foarte multa si cu cheaguri ma tinut 2zile si cu dureri abdominale foarte mari a 3 zi au continuat durerile am facut febra si eram foarte ametita, am mers la spital acolo miau spus ca ovarul stang e bn si nu vad nici o sarcina si mau trimis acasa.doar ca continua ameteala, voma mai nou, sani mariti si durerosi, diaree, si sunt foarte obosita, cu dureri de spate.va rog datimi un sfat ceva.va multumesc.
11 comentarii
0
18-07-2012, ora 12:22
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
va rog un raspuns?
0
18-07-2012, ora 19:23
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
din tot ceea ce scrii eu pot deduce un sg lucru, esti insarcinta! mai fa un test de sarcina, am auzit de multe cazuri d femei care au avut primele 3 4 luni menstruatie peste sarcina!
0
19-07-2012, ora 13:24
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
multumesc raluca88 se poata pt ca si mama a avut la fel menstruatie peste sarcina..dar dc mia iesit testul asta negativ ? poate testul sa nu fie bun?l-am cumparat de la un tonomat...
0
19-07-2012, ora 13:38
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nyco20: cumpara sure check e cel mai precis, insa pt a iesi sarcina trebuie ca nivelul hcg din sange sa fie marit, de obicei sarcina iese pe n test la 2 saptamani de la presupusa conceptie. deci mai fa unul, ia de data asta de la farmacie, e 15 lei cred, sau 10 lei nu mai stiu, sure check si fa din nou. te pooop. astept vesti
0
19-07-2012, ora 13:52
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
ms raluca88 o sa merg la farmacie aici ca nu sunt in tara, pana acum avem dureri abdominale ca si cum ar trebui sa imi vina, dar acum ma injunghie de imi taie respiratia...si dupa cum am calculat ar trebui sa imi vina dupa 28.pup
0
19-07-2012, ora 18:10
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu ebine, eu tot considerca esti insarcinata dupa cum ai descris simptomele. a grija de tine. sunt curioasa ce iese la test, insa cred ca vor fi 2 linii:d poooop
0
19-07-2012, ora 18:12
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
gasesti tu o farmacie, intreaba farmacistul ce test de sarcina mai bun are... nici eu nu sunt in tara, insa intru pe site si dau sfaturi la toata lumea, ai grija de tine, mai vb:*
0
19-07-2012, ora 18:33
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
ms mult raluca88 mai astept un pic si imi repet testul pt ca nici eu nu sunt convinsa, si eu te pup si u ai grija de u.
0
25-08-2012, ora 22:43
AnyshoaRa..
Nu este medic/terapeut
AnyshoaRa..
salut
am si eu o problema, si am nevoie de un sfat, cu o 9 zile in urma am inceput sa am dureri de burta, sani mariti, tari si sensibili, senzatzii de voma si febra.apoi mi sa inceput CM, dar e ceva straniu, a durat 3 zile si a fost foarte putzin, avind o culoare inkisa, iar durerea de burta, senzatzia de voma permanenta, sinii intaritzi si febra nu au trecut, dimpotriva, sinii sau marit si mai tare, si am ameteli, dureri de kap si permanent mii somn..cum credeti pot fi insarcinata??
0
26-08-2012, ora 13:27
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
FA UN TEST DE SARCINA, POATE FI O SARCINA INSA DACA IEI AC SA NU FIE VREO REACTIE ADVERSA, FA UN TEST SA TE LINISTESTI
0
26-08-2012, ora 15:47
AnyshoaRa..
Nu este medic/terapeut
AnyshoaRa..
NU ARE KUM SA FIE O REACTIE LA AC, PENTRU KA NU LE FOLOSESK..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •