sarcina sau nu??

01-12-2013
iulia23333
Nu este medic/terapeut
iulia23333
buna..in data de 3/10 am avut un contact sexual neprotejat s zicem la 4 zile dupa terminarea CM...aveam toate simptomele de sarcina doar k supriza pe data de 20/10 apare CM a fost normal..dar e posibil dupa o sapt de la terminarea CM s am sanii mariti, inchisi la culoare..urinari frecvente, crampe, balonari, constipatie stari de oboseala..precizez k am facut doua teste la prima urina dimineata si ambele negative..
10 comentarii
0
01-12-2013, ora 11:05
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
iulia

dupa cum ai zis si tu CM ti-a venit cu intarziere dar a venit pana la urma(deci nu ai cum sa fii insarcinata)...plus ca ai facut si 2 teste de sarcina care sunt sigure cam 98% (un procentaj ff mare)...starile pe care tu le-ai descris mai sus poate sa fie din cauza intarzierii CM dar nimic mai mult!!!poti sa stai linistita si data viitoare folositi prezervativul ca sa nu mai fie nevoie sa te stresezi in legatura cu o sarcina nedorita!!o zi faina si La multi ani!
0
01-12-2013, ora 17:16
iulia23333
Nu este medic/terapeut
iulia23333
sunt stresata pentru ca imi doresc sa fiu mamica:Psi am toate simptomele...e posibil s fi insarcinata si s ai si CM normal..iar azi knd am vrut s arunc testul era si a 2 liniuta slab vizibila..eu am ast 5 minute si era doar linia d control sau cel putin eu asa am vz...
0
03-12-2013, ora 11:03
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Uneori e posibil sa nu se secrete hormonul in urina si testul de sarcina va arata negativ chiar daca esti insarcinata. Eu eram insarcinata cam in 5 saptamani si nu a iesit deloc niciun test pozitiv la un moment dat a inceput sa apara o liniuta difuza la culoare. Testele de sarcina sunt sigure 98% cand apar rezultate POZITIVE. pentru negative nu sunt sigure deloc. Dovada ca nu sunt singura persoana care era insarcinata cu test de sarcina negativ. Pot sa dau inca cel putin 2-3 exemple din jurul meu numai. Cel mai sigur este testul de sange, HCG total care sigur sigur arata daca esti insarcinata sau nu. Succes!
0
03-12-2013, ora 18:50
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
GEANINA are perfecta dreptate si daca nu crezi sa stii ca a fost o emisiune pe Discovery se numea N-AM STIUT CA SUNT INSARCINATA, unde se arata axact aceasta problema cand aveau ciclu menstrual, nu aveau greturi, nuci simptome vbizibile.CAUT-O PE NET SI VEZI CATEVA EPISOADE.
SINGURUL TEST SIGUR sunt analizele si ecografia ced.
SUCCES.
0
03-12-2013, ora 19:00
iulia23333
Nu este medic/terapeut
iulia23333
M-am programat la ginecolog sper s fie un bebe daca nu iar o s-a fiu trista..dar ma bucur totuşi ca am o speranţa s fie..doamne ajuta!!imi doresc atat d mult pentru ca prietenul meu a murit in accident de maşina la 4 zile dupa ce am încercat s-a avem un bebe..:(((((
0
03-12-2013, ora 19:09
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
POATE ESTE ACOLO SUS SI SE VA REINCARNA
Stiu ca unii o sa ma critice dar este posibil.
DOAMNE AJUTA.

SA NE TII LA CURENT.
0
05-12-2013, ora 10:20
iulia23333
Nu este medic/terapeut
iulia23333
Wow încă nu imi revin din bucurie si in acelaşi
Timp din soc..deci se poate avea o sarcina cu menstruatie normal :Dsi doctorul s-a uitat ciudat la mine:)sarcina in evoluţie de 5 sapt..o s pot spune ca iubitul meu s_a născut a doua oară..deocamdată mi-a spus s-a am grija pana la 3 luni...multumesc mult pentru sfaturi:*:*
0
05-12-2013, ora 12:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CU placere si sarcina usoara.
O sa-l iubesti ca pe ochii din cap o sa vezi.
Sper sa ne mai spui si noua din cand in cand ce faci.
AI VAZUT CA AM DREPTATE.
SPERANTA MOARE ULTIMA.
0
05-12-2013, ora 12:37
iulia23333
Nu este medic/terapeut
iulia23333
Oricum e ceva incredibil:)toate testele negative e bine ca am simptome ca altfel nu stiam.este o fericire de nedescris si dupa nenorocirea prin care am trecut...o s-a imi fie greu ca o s-a fiu o mama singura..dar astea conteaza mai putin..Minunile exista;)
0
06-12-2013, ora 10:18
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Sa stii de la mine ca un copil o sa te faca sa te zbati mai mult si sa va fie mai bine, la mine asa a fost.
Esti tanara si nu este interzis sa te recasatoresti, mamele sunt mai puternice decat tatii si sunt convins 100% ca te vei descurca foarte bine. Acum trebuie sa nu te mai stresezi cu toate prostiile si sa faci tot ce poti ca sa ai o sarcina usoara si copilului sai fie bine. Sa nuti fie frica si rusine sa ceri sprijinul familiei tale si a lui, chiar daca el nu mai este printre noi familia lui a ramas si familia ta sa nu uiti asta si nu incerca sai indepartezi.
Daca vei o sa-ti dau adresa mea de yahoo sa mai comunicam.
SARCINA USOARA SI SARBATORI DE VIS.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •