Disconfort in zona vaginului si urinari frecvente dupa contact sexual protejat

26-07-2016
Valentina3333
Nu este medic/terapeut
Valentina3333
Am o mare nedumerire in ceea ce priveste problema ca as fi ramas insarcinata. Pe data de 20 iunie am avut un contact sexual protejat cu iubitul meu. La 2-3 zile dupa, pleoapa unui ochi a inceput sa prinda o culoare galbuie si aveam un disconfort in zona vaginului mergand din 5 in 5 minute la baie sa urinez, urina fiind eliminata in cantitati foarte mici. Aceasta problema nu a incetat sa dispara nici pana acum. Mentionez ca mi-a venit ciclul menstrual pe data de 1 iulie dar dupa primele 3 zile a incetat, in mod normal acesta durand chiar si 5-6 zile. Sa fiu eu prea stresata in ceea ce priveste aceasta problema? Am impresia de fiecare data cand ma uit in oglinda ca si burtica mea ar fi crescut :))
5 comentarii
0
26-07-2016, ora 09:16
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Pentru a va linisti ar trebui sa mergeti la medic si sa faceti un control; acest control ar verifica atat existenta unei sarcini dar si a unei infectii (urinatul des).
0
26-07-2016, ora 09:19
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna Valentina, senzatiile de diconfort la urinat sunt semnele unei infectii. Mergi la un medic ginecolog pt consult si pt tratament. Infectiile netratate sunt periculoase! Iar in cea ce priveste pleoapa trebuie sa consulti un medic oftalmolog. Sanatate multa!
0
26-07-2016, ora 12:26
drakos
Nu este medic/terapeut
drakos
Nu aveti cum sa ramaneti insarcinata daca ati avut contact sexual protejat si dupa 10 zile a venit si menstruatia.
Iar burtica nu creste asa de repede. :)
Dar aveti probabil infectie urinara si vaginita.
Se pare ca iubitul dvs va dat ceva totusi, pana la urma.
Mergeti la ginecolog pt diagnostic si tratament. S-ar putea sa trebuiasca sa se trateze si el. Intrebati ginecologul.
0
26-07-2016, ora 22:08
Valentina3333
Nu este medic/terapeut
Valentina3333
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! O sa va urmez cu siguranta sfaturile !
0
05-08-2016, ora 14:24
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Cred ca sunteti anxioasa, tinand cont de aimptome
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •