Sarcina sau nu?

02-02-2017
RoSilviuN
Nu este medic/terapeut
RoSilviuN
Buna seara. Am si eu niste intrebari nelamuriri. Am intretinut relatii sexuale cu si fara prezervativ. Am intretinut relatii sexuale cu prezervativ si s-a rupt de 2 ori. Dar nu mi-am dat drumul. Dupa la 1-2 saptamani prietena mea a avut ciclu. Dupa 2 saptamani am intretinut relatii sexuale fara prezervativ dar nu mi-am dat drumul in ea. Acum de vre-o saptamana tot spune ca o dor sanii. In seara asta mi-a spus ca o mananca sanii. Tin sa precizez ca nu mi-am dat drumul. Si s-a spalat mereu dupa. Greturi nu are dimineata. Sau alte chestii. Ciclu trebuie sa ii vina peste 1 saptamana dupa calendarul ei. Dar tin sa precizez ca in ultima perioada nu a avut un ciclu regulat. Data trecuta ii intarziase ciclul aproape 2 saptamani. Si ea deobicei inainte de ciclu o dor sanii. Dar e posibil sa o doara sanii inainte cu 1-2 saptamani inainte de ciclu? Daca e sarcina cand apar greturile? Si alte simtome? Multumesc.
3 comentarii
2
03-02-2017, ora 10:48
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună ziua!
Cel mai corect ar fi să luați un test de sarcină, se găsește la orice farmacie și e simplu de făcut.
Grețurile nu sunt obligatorii. Sunt persoane care au grețuri, dar pot fi și persoane care suportă ușor sarcina, fără modificări majore. Un ciclu poate întârzia și din cauza stresului sau altor cauze. E bine să consulte un medic ginecolog de la care poate primi un sfat competent.
0
03-02-2017, ora 12:08
RoSilviuN
Nu este medic/terapeut
RoSilviuN
Cres ca e si stresata. Fiind in anul 1 la facultate. Dar durerile de sani?
1
03-02-2017, ora 13:34
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, nu ar fi mai simplu si mai sanatos sa luati masurile contraceptive potrivite, tocmai ca sa nu ajungeti in aceasta situatie? Ma gandesc ca un prezervativ costa mai putin decat un avort...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •