Sarcina sau paranoia ?

28-04-2018
Adellya
Nu este medic/terapeut
Adellya
Buna tuturor am o as paranoie Imi pare ca sunt insarcinata...ultimul act sexual a fost protejat 9saptamani in urma... prima menstruatie a intirziat cu I saptamina iar in a doua volumul ei a fost in jumătate mai puțin (am citit in internet ca in timpul sarcinii poate fi menstruație ) m-a simt rău am senzații de greata mereu m-a simt obosita și amețită sensibilă la mirosuri, din sinus e elimina o substanța transparentă...am făcut test de sarcina, negativ...la săptămâna a 7 am făcut analiza sângelui HCG (<1, 00. 0-5, 3) la ultra sonografie transvaginala mi-au depistat chist paraovarian dreapta de 31mm m-a simt balonata însă in partea de sus a abdomenului însă eu am unele robleme cu pancreasul.îmi pare ca e o paranoie și degeaba îmi fac griji.prea mult citesc prin internet.parere, poate fi sarcina ?
1 comentarii
0
21-05-2018, ora 12:25
Rudny_2002
Nu este medic/terapeut
Rudny_2002
Buna ziua.Cu 2 săptămâni in urma mi am început viața sexuală alături de iubita mea.Am folosit prezervativ doar ca la un moment dat acesta s a rupt dar ne am oprit imediat și nu am ejaculat.Acum cand trebuia sa i vina menstruația i a întârziat 1 zi.In prima zi i a curs foarte puțin a doua zi mai deloc și in a 3 a azi mai mult.Poate oare sa fie însărcinată sau astea sunt simptomele ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.