sarcina si analize aproape duble fata de valoarea normala

29-01-2010
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
Sunt insarcinata in 27 saptamani, mi s-a descoperit in urma analizelor de sange ca FIBRIOGENUL 733 si VSH 40, sunt aproape duble fata de valoarea normala, oare poate afecta copilul?
4 comentarii
0
29-01-2010, ora 17:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ginecologul ce a spus, cam care ar fi cauza? aceste valori arata ca ai o infectie netratata.
0
30-01-2010, ora 08:06
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
Medicul genicolog care ma are sub observatie m-a pus sa repet analizele, dar le-am repetat la interval de 5 zile, banuiesc ca vor iesi la fel, oare sa iasa asa ca mai tot timpul de cand a venit sezonul rece sunt mai mereu racita, ma ustura in gat, am nasul infundat si tot timpul cand suflu nasul am numai coji pe nas, eu stiu ca am o rinofaringita alergica, mai ales la rece, praf, polen, acum fiind insarcinata nu am mai putut sa o tratez si ma gandesc ca asta oare sa fie cauza????
0
31-01-2010, ora 12:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Vorbeste cu medicul de familie, nu se poate sa nu iei nimic si sa stai asa ; inhalatii, terapii naturiste, deca este necesat sunt si antibiotice pe care le poti lua in timpul sarcinii, un spray nazal si oral pe care-l poti folosi in timpul sarcinii este Bioparox, ce reduce inflamatia in gat si cea nazala.Daca analizele vor iesi tot asa incearca sa iei ceva.
0
10-02-2010, ora 09:29
sweete_gabitza
Nu este medic/terapeut
sweete_gabitza
ultima menstruatie am avut-o pe 12 ianuarie 2010 iar pe data de 04 02 2010 mi-a venit menstruatia dar mi-a curs foarte putin este posibil sa fiu insarcinata ? urmatoarea mensruatie ar trebui sa fie pe data de 11 02 2010
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize și investigații în timpul sarcinii
  •