sarcinahpv

30-09-2009
goddess
Nu este medic/terapeut
goddess
am contactat hpv de la prietenul meu...el imbolnavindu-se de la o fosta iubita... dupa cateva zile am aflat ca sunt insarcinata.noi2 ne doream acest copil insa de pe net am aflat k hpv-ul afecteaza fatul se poate naste cu malformatii si cine stie ce alte boli...deasemenea tot de pe net am aflat exact opusul...hpv-ul nu afecteaza fatul decat daca nasterea va fi naturala...nu mai intelegem absolut nimic...eu ca femeie sunt speriata...pot sa spun kiar terorizata de acest virus...nu am fost la doctor sa fiu sincera de frica si rusine:( spuneti-mi va rog imi va afecta copilul?intreruperea sarcinii este o solutie?tratamentul in timpul sarcinii imi fa afecta copilul?...ah...tin sa precizez k am facut un avort in luna mai...kiar daca nu am avut complicatii stiu ca nu este bine sa fac alt avort la un interval de timp atat de scurt...uneori am dureri de ovare...sunt insarcinata in aprox 8 saptamani...si acei "negi gentiali" au aparut si la mine si la el...el are multi negi...eu am vreo 2...care mi-au aparut de curand si sunt numai la exterior pe labiile mici si pe langa acei negi am niste secretii ciudate si urat mirositoare care inainte nu existau.va rog frumos spunei-mi ce e de facut in afara de clasicul sfat de a merge la ginecolog pt k ma voi duce dar vreau sa stiu la ce sa ma astept:((
1 comentarii
0
30-09-2009, ora 19:22
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
copilul nu va fi afectat, foarte rar poate să facă papiloame respiratorii dar sunt cazuri foarte foarte rele. puteţi să vă trataţi şi să consultaţi ginecologul, sarcina şi copilul vor fi în regulă. e posibil să fie nevoie de cezariană
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul