Scaun ciudat

01-03-2012
ecaterina24
Nu este medic/terapeut
ecaterina24
Acum o saptamana am inceput cu o raceala Mai précis tuse si stari generale de rau ameteli oboseala si ulterior probleme digestive cum ar fii balonari arsuri la stomac lips a apetitului si scaunul este un verde deschis foarte ciudat, parca nedescompus. Tin sa precizez ca acum 3 saptamani am trecut printr-o raceala si am luat antibiotice si am fost la medic pentru consult si am facut analize de sange si au iesit ok, este cineva cine ma poate ajuta in problem Asta cu un sfat? Multumesc
3 comentarii
0
01-03-2012, ora 20:59
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ia probiotice, se pare ca ti-ai afectat mucoasa intestinelor. Se gasesc si la farmacie, eu stiu de acidiphilus+fos, foarte bune, dar s-ar putea sa fie mai scumpe. Ia inainte de mesele principale, o sa te ajute semnificativ.
Sanatate!
0
02-03-2012, ora 01:29
ecaterina24
Nu este medic/terapeut
ecaterina24
Multumesc pentru raspuns! Eu sunt in state si mi-e Putin frica sa Mai iau medicamente de aici:)
Am inceput sa mananc mult iaurt, am citit despre activia cum ca ar fi bun, si am auzit de taratele de Grau ca sunt bune 3 linguri pe zi inainte de mese.Credeti ca pot sa suplineasca medicamentele probiotice sau ar trebui sa merg sa le cumpar sa sa le incerc? Sau sa incerc sa gasesc un doctor pt ceva analize la scaun?Sunt umpic disperata deoarece scaunul meu de 1 saptamana nu isi revine. Si mie frica sa nu fie ceva Mai rau!
Va multumesc ca ati gasit umpicut de timp sa imi raspundeti si mie.:)
0
02-03-2012, ora 14:29
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate e de ajuns dieta de care spui. Scaunul verde poate fi si semn de intoleranta alimentara, dar e clar ca ti-ai afectat si mucoasa din cauza antibioticelor. Ideal ar fi sa faci analize indicate de un gastroenterolog, sa faci macar proba de digestie din scaun.
Din pacate, de la distanta nu pot sa zic ceva mai obiectiv.
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • De ce apare amețeala?
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  •