scaun cu dureri intestinale foarte mari

12-03-2016
florentina9900
Nu este medic/terapeut
florentina9900
Buna ziua, am si eu o problema digestiva, ca sa zic asa. Acum 2 zile am avut un scaun cu dureri intestinale violente, si am avut si azi aceeasi problema, crezand ca uneori corpul mai are nevoie de o curatare interna (am mai avut problema asta, dar foarte rar si am zis ca e normal). Dar si azi am patit, deci la scurt timp, si deja incepe sa ma sperie.

Deci ca sa descriu senzatia, imi cer scuze daca sunt mai explicita: La inceput fac normal, apoi mai stau putin simtind ca nu am terminat si incepe calvarul: senzatia ca-mi ard intestinele, dureri foarte mari, din cap pana in picioare, si se manifesta iar scaunul (dar fac normal, nu ma deranjez, putin cate putin, si de fiecare data ma mai calmez, si cand imi vine iar sa fac, iar ma iau durerile violente de simt ca-mi dau duhul, practic, nu mai rezist).

Ce boala ar putea fi?

Daca conteaza, am fost sedentara cam un an, am niste prbleme de ordin fizic si nu mai pot practica sport (alergare, si am stat aproape numai in casa si in pat, mai ies afara la cateva zile, dar nu cred ca e asta cauza). Si mi s-a terminat acum cateva zile menstruatia, a fost o menstruatie extrem de dureroasa, am avut si o mica hemoragie, si zilele astea m-au mai durut ovarele, ca stau cu picioarele reci cam des. Dar pe mine ma ard si ma dor foarte tare intestinele cand am scaun, nu prea simt ceva la ovare.

E cumva nevoie sa-mi fac o analiza la scaun, ce afectiune ar putea fi? Multumesc frumos!
1 comentarii
0
12-03-2016, ora 12:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un medic gastrolog sa va dea niste analize de facut si apoi se pronunta asupra diagnosticului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.