scaun cu sange

15-02-2014
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
buna ziua..de 2 saptamani gasesc mult sange curat [rosu normal ]pe hartia igienica dupa ce-mi fac nevoile fiziologice [prima tura am crezut ca mi-a venit menstruatia chiar daca era trecuta de 2 zile]...nu ma doare nimic..stiu ca am hemoroizi externi de la nasterea primului copil dar foarte rar patam putin cu sange hartia igienica cand eram constipata.am 35 ani..indiferent ce ar fi [hemoroizi interni, fisura, polip ]nu ar trebui sa ma doara ceva..??astazi mi s-a intamplat iar si nici nu eram constipata..multumesc pentru un eventual raspuns..oricum luni ma duc la medic [caci nu vreau sa dau in anemie din cauza pierderii de sange]
14 comentarii
0
17-02-2014, ora 00:03
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca ai sange in scaun nu este de bine oricum un control este foarte indicat, eu la hemoroizi folosesc BPANTEN SI TREC REPEDE.
0
17-02-2014, ora 01:31
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
multumesc pentru raspuns..nu prea le-am dat importanta hemoroizilor caci nici ei nu-mi faceau probleme decat foarte rar..m-a ingrijorat mai mult cantitatea de sange si nu am avut cum sa o pun pe seama medicamentelor luate [momentan iau betaserc iar cand am luat antibiotic nu mi s-a intamplat nimic]
0
17-02-2014, ora 02:51
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In acest caz este necesara o rectoscopie si daca va fi nevoie si o colonoscopie. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
17-02-2014, ora 11:33
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
multumesc pentru raspuns...astazi am iesit cu scaunul fara incidente..am luat herbolax si beau de ieri moare de varza...sper sa fie bine caci mi-e cam rusine sa merg la control...
0
17-02-2014, ora 20:19
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
LORENA lasa rusinea deoparte si mergi la un control pt a te trata daca este nevoie pt ca ai copii care au nevoie de mama, cand ai nascut tot asa ai facut? nu ma duc la spital ca mie rusine sa stau..?
0
18-02-2014, ora 09:03
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
MARTON.multumesc pentru incurajare... esti optimist [probabil aceasta stare de spirit te ajutata sa depasesti mai usor boala]..daca am sa mai gasesc sange pe hartia igienica, , cu siguranta nu-mi va mai fi rusine sa stau...caci am invatat pe pielea mea ca o boala netratata la timp sau tratata necorespunzator se agraveaza, [hoinaresc si eu pe acest forum la sectiunea ORL]
0
18-02-2014, ora 16:07
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Atunci da o fuga preventiv macar
0
19-02-2014, ora 02:33
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Si nu uitati, va rog, ca sunt necesare investigatii. Va rog sa fiti de acord cu ele. Cu stima :
dr Petre Muresan
0
28-04-2014, ora 11:30
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
buna ziua!..multumesc pentru raspunsuri..am lasat rusinea acasa si la control mi s-a spus ca am hemoroizi circulari interni iar maine voi face si colonoscopie [care imi cam da emotii]..sper sa fie numai ei de vina si sa nu am altceva..
0
30-04-2014, ora 15:00
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
am facut colonoscopia.[hemoroizi interni].am dormit pe toata perioada ei in schimb am facut cadere de calciu si atac de panica cand m-a trezit iar acasa am facut frisoane seara si febra peste noapte..este normal sa se intample aceste efecte?
0
19-05-2014, ora 12:21
Dr. Stancu George
Medicina interna, Ploiesti
Dr. Stancu George
Trebuie sa faceti o colonoscopie si analize generale!
0
21-05-2014, ora 18:07
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
domnule doctor., multumesc pentru timpul acordat...frisoanele si febra le-am facut dupa efectuarea colonoscopiei..am luat tavanic pentru ele si s-au diminuat..
0
21-05-2014, ora 19:28
Dr. Stancu George
Medicina interna, Ploiesti
Dr. Stancu George
In mod normal se recomanda administrarea profilactica de Antibiotice înaintea unei proceduri endoscopice. Daca simptomele au dispărut este ok.
0
21-05-2014, ora 20:42
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
multumesc pentru raspuns..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •